Prezenty na Dzień Dziecka 2022 dla dziewczynki i chłopca


Odkryj świat zabawek premium! >>

Planszówki to zawsze dobry pomysł! >>

Nowości zabawkowe >>

Łakocie i słodkości! >>

Kody rabatowe na prezenty!

W trakcie całego roku są dwie najważniejsze okazje, kiedy obdarowujemy dzieci - jedną z nich jest Dzień Dziecka, który wypada 1 czerwca. W tym dniu wszystkie mniejsze i starsze pociechy dostają podarunki, jednak ich wybór z roku na rok staje się coraz trudniejszy, ponieważ gust maluchów i ich potrzeby co rusz się zmieniają. Jak zatem wybrać najlepsze prezenty na Dzień Dziecka?

Zabawki na Dzień Dziecka - czysta rozrywka lub nauka poprzez zabawę

Wśród wielu pomysłów na udane prezenty na Dzień Dziecka to zabawki stymulujące rozwój, które współcześnie przybierają niezwykle interesującą formę, są jednymi z najlepszych. Zabawki edukacyjne są barwne, wesołe, a przy okazji zachęcają malucha do podejmowania aktywności.

Już od pierwszych miesięcy bardzo dobrze sprawdza się mata edukacyjna, która potrafi zachęcić niemowlęta do leżenia na brzuszku, nawet w przypadku, tych dzieci, które tego nie lubią. Dodatkowo jest to jeden z niewielu prezentów, które starczają na długo, ta zabawka interesuje także dzieci, które zaczynają już stawać.

W przypadku nieco starszych dzieci takich, które ukończyły już pierwszy rok życia, ciekawym prezentem są różnego rodzaju pętle edukacyjne, które wspaniale rozwijają motorykę małą u maluchów. Sprawność małych rączek i koordynację ruchów poprawi też kostka edukacyjna, która zapewnia możliwość wielu różnych zabaw, które stymulują rozwój na wielu płaszczyznach.

Jaki prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki?

Jeżeli chodzi o pomysły na Dzień Dziecka dla najmłodszych, to najczęściej są one na tyle uniwersalne, że nadają się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. W ramach prezentu dla starszej dziewczynki na 1 czerwca można podarować małej damie lalkę, taką, która jest w pełni bezpieczna, nie posiada twardych, plastikowych elementów, które dziecko mogłoby, włożyć do budzi. Dzięki temu, że lala jest cała miękka, idealnie nada się także jako pełnoetatowa przytulanka, którą dziecko będzie mogło mieć ze sobą cały czas.

Fajny prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki po 3 roku życia to np. zestawy Cobi - domki, które składają się z wielu małych elementów, pozwalają na bardzo wciągającą zabawę. Dziewczynki starsze - przedszkolaki i dzieci wczesnoszkolne od kilku sezonów niezmiennie uwielbiają lalki Rainbow High oraz Na!Na!Na! Suprise - może to być idealny pomysł na podarunek na Dzień Dziecka. Prezent ten można wybrać jako pojedynczą lalkę, jak i bardziej rozbudowany zestaw.

Co kupić na Dzień Dziecka chłopcu?

Zabawka na Dzień Dziecka dla chłopca także musi być dopasowana do wieku obdarowanego. W przypadku maluszków idealnie sprawdzają się zabawki edukacyjne dla najmłodszych.

Jeżeli chodzi o prezenty na Dzień Dziecka dla starszego chłopca, na pewno radość obdarowanym sprawią pojazdy. Dla małego mężczyzny już od skończenia przez niego roczku świetnie nadają się jeździki, które “rosną” razem z maluchem, dzięki czemu posłużą mu aż do 5 urodzin.

Na prezent na Dzień Dziecka dla chłopca w wieku przedszkolnym, a nawet i młodszego, idealnie pasuje warsztat, który umożliwi bezpieczne majsterkowanie, rozwijając przy tym zdolności manualne, jest to upominek, który będzie sprawiał frajdę przez długi czas.

Prezent na Dzień Dziecka dla nastolatków - co podarować starszym dzieciom?

Zakup podarunku dla młodzieży bywa problematyczny - dzieci w tym wieku mają już określony gust, wiedzą czego chcą. Prezent dla nastolatka musi więc być dobrze przemyślany, żeby sprawił przyjemność.

Kiedy więc zastanawiamy się, co kupić dojrzałemu już dziecku na Dzień Dziecka, w przypadku nastolatków zawsze dobrze sprawdzają się gry, jak np. Monopoly, a także różnorodne zestawy naukowe, które pozwalają na przeprowadzenie różnorodnych ciekawych i uczących doświadczeń.

Oryginalny prezent dla dziewczynki w wieku kilkunastu lat może stanowić pakiet książek czy wieloelementowe puzzle. Nawet drobny upominek potrafi sprawić przyjemność młodemu człowiekowi - przy ograniczonym budżecie można rozważyć zakup fajnej gry karcianej, którą zawsze można mieć przy sobie.

Prezenty dla dorosłych dzieci - bo dzieckiem jest się zawsze!

Zawsze miło otrzymać drobiazg na Dzień Dziecka, bez względu na to ile się ma lat. Jako prezent dla dorosłego dziecka sprawdzą się gry, w których nie ma ograniczeń wiekowych jak np. Twister. Układanie puzzli, tych najbardziej skomplikowanych składających się z bardzo dużej ilości elementów, jest ciekawym sposobem na spędzanie czasu wolnego dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Zakup rzeczy na Dzień Dziecka warto zacząć znacznie wcześniej. Upominek na 1 czerwca powinien wywoływać uśmiech na twarzy obdarowanego, dlatego warto się postarać. Jeżeli mimo starań, pomysł na prezent na Dzień Dziecka nie przychodzi nam do głowy, warto sprawdzić całą ofertę naszego sklepu - ciekawe prezenty dla dzieci czekają na zakup, nie warto więc odkładać zakupu na ostatnią chwilę!


-24%
wysyłka do 72 godzin
-15%
38,17 zł 44,90 zł
Starter malucha. Co widzę?
w magazynie
-61%
27,12 zł 69,99 zł
Na językach FoxGames
w magazynie
-69%
30,15 zł 97,90 zł
Padek Tadek Dumel
w magazynie
-53%
wysyłka w 24 godziny
-22%
w magazynie
-30%
w magazynie
-25%
w magazynie
© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe