Wcierka z kozieradki na włosyWpływ kozieradki na włosy jest znany od dawna. Niegdyś była częstym komponentem naturalnych, ludowych preparatów na wypadające włosy. Obecnie, z uwagi na popularyzację gotowych produktów do pielęgnacji, których skład pozostawia niestety wiele do życzenia, o stosowaniu kozieradki na włosy pamiętają tylko nieliczni. To duży błąd! Domowa wcierka z kozieradki jest bowiem w stanie realnie wpłynąć na ich kondycję, a długofalowe efekty takiego zabiegu są zdumiewające. Jak nasiona kozieradki działają na włosy?

SPIS TREŚCI

 1. Kozieradka na włosy - jak działa i na co pomaga?
 2. Wcierka z kozieradki – jak ją przygotować?
 3. Kozieradka – efekty kuracji na włosy
 4. Kozieradka na włosy – przeciwwskazania

Kozieradka na włosy - jak działa i na co pomaga?

Grecka koniczyna, indiańska methi, grecka trawa. Wszystko to różne określenia jednego, znanego z holistycznego wpływu na zdrowie zioła – kozieradki. Ta niedoceniana i niezwykle skuteczna roślina zdecydowanie wykracza poza progi kuchni, gdzie stosowana jest jako przyprawa wielu wschodnich potraw.

 

Stosowanie kozieradki jest jednym ze sposobów na zachowanie gęstych włosów, wzmocnienie ich i stymulację cebulek do wzrostu tzw. “baby hair”. Kozieradka zwiększa przepływ krwi do skóry głowy (poprawia krążenie na skalpie), odżywia mieszki włosowe i poprawia skręt włosów. Nakładanie kozieradki na kosmyki jest doskonałą alternatywą dla stosowania środków farmakologicznych na wypadanie włosów.

Ponadto kozieradka jest silnym antyoksydantem o właściwościach przeciwzapalnych. Dzięki temu może być stosowana przy łupieżu, podrażnieniach i trądziku owłosionej skóry głowy.

Ciekawostką jest to, że kozieradka doskonale działa wpływa na kondycję włosów u kobiet w okresie menopauzalnym. Roślina zawiera bowiem dużo estrogenu, który hamuje wypadanie włosów związane z menopauzą.

 

Wcierka z kozieradki – jak ją przygotować?

Wcierka z kozieradki jest łatwa w przygotowaniu i daje dość szybko zadowalające rezultaty. Klucz do jej skuteczności tkwi w jej prawidłowym przygotowaniu. Jej śliska konsystencja sprawia, że łatwo rozprowadza się na włosach, a przy tym nie spływa ze skóry głowy i nie pozostawia przykrego zapachu. Jak ją przygotować?

Wcierka z kozieradki z olejem kokosowym

 1. Zmiażdż nasiona kozieradki i podgrzej je w odrobinie oleju kokosowego (stosunek 1:2), aż nabiorą lekko czerwonego koloru.
 2. Odcedź roztwór i po przestudzeniu nałóż jeszcze ciepły na skórę głowy.
 3. Pozostaw wcierkę całą noc na skórze.
 4. Zabieg wykonaj na dzień przed umyciem głowy.

Szybka wcierka z kozieradki

 1. Zaparz nasiona kozieradki we wrzątku (1 łyżeczka nasion na niecałą szklankę wody).
 2. Pozwól nasionom zaparzać się przez kwadrans.
 3. Odsącz nasiona, a płyn przelej do niewielkiego słoika lub opakowania z atomizerem.
 4. Wcierkę stosuj nie na włosy, tylko na skórę głowy – najlepiej pozostaw na noc.
 5. Umyj włosy następnego dnia.

Kozieradka – efekty kuracji na włosy

Stosowanie kozieradki w postaci domowej wcierki skutecznie hamuje wypadanie włosów, zapewnia im idealną gładkość i pomaga odzyskać dawny blask. Efekt i szybkość jego pojawienia się jest kwestią indywidualną, ale można założyć, że pierwsze zmiany w postaci wygładzenia można zauważyć już po pierwszym użyciu. Zahamowanie wypadania włosów można realnie zaobserwować już po 2 tygodniach, a pojawienie się nowych “baby hair” po miesiącu-dwóch regularnego stosowania.

Kozieradka na włosy – przeciwwskazania

Stosowanie domowej wcierki na włosy z kozieradki nie jest polecane osobom, które zmagają się z łysieniem androgenicznym – nasila bowiem jego objawy. Kobiety w ciąży również powinny unikać spożywania kozieradki i stosowania jej na skórę. Może ona doprowadzić do stymulowania skurczy macicy i tym samym zwiększa ryzyko przedwczesnego porodu.

Nakładanie i przygotowywanie wcierek z kozieradki jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które skarżą się na wypadające włosy. Jest to roślina naturalna i, za wyjątkiem powyższych przeciwwskazań, bezpieczna. Już po pierwszym zastosowaniu widać efekt w postaci miękkich, gładkich i błyszczących włosów, a długofalowe skutki stosowania wcierki z kozieradki są zdecydowanie warte zachodu.

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe