Zdrowe żywienie dziecka


Odżywianie dzieci w pierwszych latach życia ma ogromne znaczenie dla ich zdrowia, rozwoju i odporności. Zdowa dieta to nie tylko dobrze skomponowany obiad ale też przekąski po które małe rączki bardzo lubią sięgać. Zadbaj o prawidłowy rozwój swojego dziecka i wybierz dla Niego to co najlepsze!


Kaszki i dodatki Helpa to produkty pochodzące z małych, polskich gospodarstw rolnych, gdzie zboża uprawiane są z wyjątkową dbałością i szacunkiem. Wszystkie składniki są starannie wyselekcjonowane i ekologiczne. HELPA to owoc pracy dwóch mam - lekarza i dietetyka, których marzeniem było, aby każda mama miała dostęp do naturalnej żywności dla swojej rodziny.


Produkty Helpa nie zawierają aromatów, konserwantów, barwników i cukru.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie poznaj różdźki smaku - to liofilizowane owoce , które zachowują wartości odżywcze oraz smakowe świeżych owoców!


Słoiczki dla dzieci, często budzą kontrowersję. Wiele osób woli przygotowywać posiłki samodzielnie w domu i złusznie. Zdażają się jednak momenty, w których słoiczek jest niezbędny i nie musimy mieć obaw przed sięgnięciem po znajdujące się w nim gotowe danie.

Gotowe obiadki ze słoiczków często ratują sytuację w kryzysowych momentach ale trzeba wiedzieć, który słoiczek najlepiej wybrać. Kupując produkty certyfikowane możemy mieć pewność, że pochodzą  z ekologicznych upraw i zostały dokładnie przebadane pod kątem zawartości szkodliwych substancji. Produkty z certyfikatem ekologicznym są wolne od konserwanów  oraz sztucznych barwników. Dużą zaletą zupki ze słoicza jest jej zbilansowany skład. Co więcej, warunki, w których są przygotowywane produkty dla niemowląt, muszą spełniać określone normy unijne.


Deserki stanowią ważną pozycję w jadłospisie dzieci. Jeśli wybierzemy właściwie możemy mieć pewność, że wraz z nimi dostarczymy dziecku dużą dawkę witamin i składników mineralnych wspierających ich rozwój. Rozglądając się za odpowiednim produktem należy zwrócić szczególną uwagę na sklad. Idealnie jeśli w składzie występują jedynie owoce i inne zdrowe składniki jak np. płatki owsiane ale najważniejsze na co powinniśmy zwrócić uwage to zawartość cukru i innych substancji słodzących. Jeśli widnieją w składzie lepiej wybrać inny produkt. Zdrowe deserki z oferty Bee.pl to m.in Bio Food lub Erdbar. Najlepiej jeśli wszystkie informacje występujące na etykiecie są potwierdzone certyfikatem.


Po przekąski sięga każdy niezależnie od wieku. Dzieci lubią podjadać szczególnie na spacerze, czy w trakcie zabawy na podwórku. Warto mieć wtedy ze sobą coś wartościowego, co nie tylko nasyci ale też wzbogaci dietę o zdrowe składniki. Wśród naszych propozycji znajdują się suszone owoce, zdrowe batoniki, chrupki czy ciasteczka.


Dobry wybór żywności jest kluczem do prawidłowego żywienia. Zdrowe nawyki kształtują się już od najmłodszych lat dlatego czas rozszerzania diety jest kluczowym momentem prawidłowego  ukierunkowania dziecka. Jeśli dziecko w wieku niemowlęcym polubi warzywa i owoce to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie je jadło również w przyszłości.


Dokonywanie świadomych wyborów przez rodziców ma duży wpływ na zdrowie ich dzieci w przyszłości, a także na wybory, które będą podejmować już samodzielnie.

© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe