Żywność ekologiczna BIO


Żywność BIO - Hity cenowe >>


Marki z certyfikatem BIO


Zdrowe odżywianie jest dziś na topie. Nie tylko dlatego, że żywność eko jest modna przez promocję w mediach. Przede wszystkim dlatego, że ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Bio żywność bez nawozów sztucznych to dłuższe życie w zdrowiu. Przekonaj się sam – przeglądaj nasz sklep ekologiczny Bee.pl i wybierz swoje ulubione bio produkty!

Bee.pl – żywność ekologiczna z dostawą do domu

Jesteśmy zwolennikami długiego życia w zdrowiu. Dlatego sklep Bee promuje naturalne produkty, o które wciąż ciężko w sklepach stacjonarnych. Nasza oferta jest wyjątkowo zróżnicowana, a nasze półki są stale uzupełniane o nowe produkty ekologiczne. Znajdziesz u nas zamienniki popularnych produktów pochodzenia zwierzęcego, ekologiczne przekąski, słodycze, napoje, wegańskie półprodukty, żywność bez laktozy. Każdy z naszych produktów bio posiada certyfikat ekologiczny.

Zdrowa żywność ekologiczna, jaką u nas znajdziesz, pozwoli Ci przygotować zarówno pełnowartościowy obiad dla całej rodziny, pożywne śniadanie dla maluchów, jak i szybką przekąskę w porze lunchu. Naszym dużym atutem jest także fakt, że jest to ekologiczna żywność z dostawą do domu. Kupuj zatem bez ograniczeń, a my dostarczymy wszystkie produkty pod same drzwi!

Czym jest ekologiczna żywność BIO?

Żywnością ekologiczną określane są produkty, do których wytworzenia czy uprawy nie są stosowane żadne chemikalia ani sztuczne środki typu hormony, antybiotyki czy GMO. Pochodzą one z tak zwanych upraw ekologicznych. Taka żywność musi spełniać rygorystyczne normy jakości, stąd jest produkowana ściśle według określonych standardów. Uprawy kontrolowane ekologicznie zakazują genetycznych zmian, stosowania tradycyjnych pestycydów, a także muszą odbywać się bez nawozów sztucznych.

Jeśli chodzi o wyroby mięsne, muszą one pochodzić od zwierząt, do których hodowli nie używa się hormonów wzrostu ani antybiotyków w leczeniu chorób. Najwięcej produktów bio na rynku to żywność certyfikowana dla najmłodszych. Jednak na szczęście tempo produkcji żywności ekologicznej znacznie wzrosło, stąd produkty naturalne dla dorosłych są coraz częściej dostępne w niemal każdym sklepie. Większość krajów wymaga od producentów, aby uzyskali stosowne certyfikaty zezwalające im na sprzedaż towarów określanych mianem bio żywność (choć, co ciekawe, samo słowo „bio” jest stosowane głównie na terenie Unii Europejskiej).

Na czym polega rolnictwo ekologiczne?

Rolnictwo ekologiczne to określony system prowadzenia gospodarstwa, którego efektem są wysokiej jakości produkty żywnościowe. Charakteryzuje się ono określonymi cechami – żywność ekologiczna jest korzystna nie tylko dla człowieka, ale także dla środowiska. Te cechy to stosowanie praktyk rolniczych najbardziej przyjaznych środowisku naturalnemu, a jednocześnie utrzymywanie wysokiej różnorodności biologicznej i ochrona procesów naturalnych.

Zasady rolnictwa ekologicznego obejmują także ochronę zasobów naturalnych oraz wysokie standardy jeśli chodzi o stosowanie naturalnych składników produkcji, a także hodowli zwierząt. Z formą prowadzenia rolnictwa ekologicznego ściśle wiąże się idea zrównoważonego rozwoju, która mówi o podejmowaniu działań ograniczających, wpływa na środowisko przy jednoczesnym efektywnym wykorzystaniu jego zasobów.

Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne?

Ekologiczna żywność zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Najważniejszym powodem jest oczywiście troska o zdrowie. Nieprzetworzone, naturalne produkty to mniejsze ryzyko zachorowań na choroby społeczne czy nowotwory. Po eko żywność sięgają też osoby dbające o dobro naszej planety. Certyfikowana żywność ekologiczna nie tylko gwarantuje nam właściwe odżywianie, ale także pochodzi z ekologicznych gospodarstw. Oznacza to, że zdrowa żywność pozwala nam żyć w zgodzie z naturą i środowiskiem, a także chronić je przed wpływem człowieka.

Żywność eko a zdrowie człowieka

Bio żywność oznacza przede wszystkim bezpieczeństwo dla człowieka. Spożywając żywność ekologiczną, nie dostarczamy do organizmu żadnej spożywczej “chemii” – brak w niej konserwantów, toksycznych substancji, GMO czy też produktów ubocznych promieniowania jonizującego (bardzo często obecnych w żywności konwencjonalnej).

Organiczna żywność – z uwagi na to, że są to produkty naturalne w 100% – jest wyjątkowo wartościowa. Ekologiczne jedzenie jest bogate w cenne składniki odżywcze, które na skutek minimalnej obróbki chemicznej zawierają dużo biała, tłuszczy, soli mineralnych, witamin różnych grup oraz mikroelementów. W przeprowadzonych badaniach wykazano, że żywność bio jest znacznie bogatsza o te substancje odżywcze od tradycyjnej żywności. Dlatego warto zwracać baczną uwagę na to, co jemy i pijemy na co dzień i od święta.

Szeroki wybór wysokiej jakości naturalnych produktów w Bee.pl

W Bee wyznajemy zasadę, że dobro pochodzi z natury. Dlatego nasza oferta, jeśli chodzi o eko żywność, jest wyjątkowo bogata pod kątem dostępnych produktów i ich różnorodności. Znajdziesz u zarówno naturalne składniki, z których przygotujesz zdrowe, naturalne i pyszne potrawy – nasza bio mąka żytnia, makaron z soczewicy, jajka zielononóżki czy kasza jaglana cieszą się niezmienną sympatią naszych klientów eko.

Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych – na naszych wirtualnych półkach znajdziesz bio słodycze, którymi Twoja pociecha może objadać się bez końca. Wegańskie czekolady, bezmleczne krówki czy pożywne batony zbożowe – to tylko niektóre z dostępnych u nas rarytasów.

Dobrze trafiłeś także jeśli masz dość napojów z dodatkiem cukru i substancji słodzących. Wiemy, że mają one negatywny wpływ na wagę i stan uzębienia dzieci, dlatego u na znajdziesz ich bezcukrowe odpowiedniki. Sięgnij po nasze mleczko kokosowe, napój owsiany, czy napój ryżowy, aby zaspokoić pragnienie i uzupełnić organizm o niezbędne elektrolity i mikroelementy.

Niezależnie od tego, czego potrzebujesz, znajdziesz to na naszych półkach. Współpracujemy tylko i wyłącznie z zaufanymi i renomowanymi markami żywności bio, dlatego masz pewność, że kupujesz to, co najlepsze i sprawdzone.

Jedz i pij na zdrowie! Zdrowa żywność ekologiczna czeka na Ciebie w Bee!

-25%
w magazynie
-14%
43,90 zł 50,90 zł
5.094.39 zł / za szt. w zest.
w magazynie
-11%
w magazynie
-19%
wysyłka w 48 godzin
-24%
wysyłka w 48 godzin
© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe