Tajemnice Fleat House

Niepublikowana dotąd powieść Lucindy Riley. To szczególna pozycja, którą autorka udowodniła, że potrafi wykraczać poza ramy powieści obyczajowej, i zrobiła to w doskonałym stylu. „Tajemnice Fleat House“ to powieść kryminalna i choć nasuwają się przy niej oczywiste skojarzenia z Agathą Christie, z...
34,01 * 45,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 33,74 zł

Opis

Niepublikowana dotąd powieść Lucindy Riley.

To szczególna pozycja, którą autorka udowodniła, że potrafi wykraczać poza ramy powieści obyczajowej, i zrobiła to w doskonałym stylu.

„Tajemnice Fleat House“ to powieść kryminalna i choć nasuwają się przy niej oczywiste skojarzenia z Agathą Christie, z resztą twórczości Lucindy Riley łączy ją sposób splatania aktualnych wydarzeń z przeszłością.

Prywatna szkoła z internatem na angielskiej prowincji. Podejrzana śmierć jednego z uczniów. Kolejny zgon osoby związanej ze szkołą, który nie może być przypadkowy. Zniknięcie małego chłopca. A wszystko to owiane całunem tajemnicy.

Kiedy w internacie Szkoły Świętego Szczepana umiera jeden ze starszych uczniów, wszystko wskazuje na to, że nie doszło do przestępstwa. Wpływowy ojciec chłopca domaga się jednak wszczęcia śledztwa.

Prowadzenie dochodzenia zostaje powierzone młodej błyskotliwej detektyw Jazz Hunter, która ma za sobą bardzo ciężki rok. Czeka ją trudne zadanie, choćby dlatego, że nie jest w stanie wykrzesać w sobie sympatii dla ofiary. Ale przede wszystkim dlatego, że osoby, z którymi rozmawia, wyraźnie coś przed nią ukrywają. I Jazz czuje, że nie chodzi im tylko o chronienie dobrego imienia szkoły.

Jazz, która musi walczyć z własnymi demonami, zaczyna zdawać sobie sprawę, że czeka ją najbardziej skomplikowane śledztwo w jej karierze. Bo Fleat House skrywa tajemnice tak mroczne, że być może sama nie chciałaby ich odkryć.

Szczegóły - Tajemnice Fleat House

 • Autor: Lucinda Riley
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 448
 • Format: 13.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788382159615
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Murders At Fleat House
 • Tłumacz: Stefaniuk Małgorzata
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788382159615
 • EAN: 9788382159615
 • Wymiary: 13.5 x 20.5 cm

Recenzje książki Tajemnice Fleat House (1)

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

Czy znacie twórczość Lucindy Riley? Powiem wam szczerze, że było to moje pierwsze czytelnicze spotkanie z twórczością tej autorki. Szkoda, że już nie żyje – zmarła 11.06.2021r.. Jej najnowsza powieść „Tajemnice Fleat House” została napisana w 2006 roku, jednak autorka chciała ją wydać dopiero po całym cyklu o nazwie „Siedem sióstr”. Niestety tego nie doczekała. Powieść „Tajemnice Fleat House” postanowił wydać jej syn Harry Whittaker. W ten sposób spełnił marzenie swojej mamy. Jet to niestety pierwszy i ostatni thriller/kryminał tej autorki. Szkoda, bo widzę tutaj jej duży potencjał do pisania w tym gatunku. Tą powieścią udowodniła, że była utalentowaną pisarką. Teraz pewnie pisze książki u Boga. Koniecznie muszę poznać jej pozostałe dzieła.

Wracając do „Tajemnic Fleat House” – nie spodziewałam się, że jej debiut w tym gatunku będzie tak bardzo udany. Otrzymałam całkiem dobrą historię.

W internacie Szkoły Świętego Szczepana umiera jeden z uczniów. Chłopak uczulony był na aspirynę, którą znaleziono w jego krwi. Czy chciał w ten sposób popełnić samobójstwo, czy raczej ktoś w tym maczał swoje paluchy? Denat był chłopakiem, którego wszyscy się bali, więc podejrzanych będzie sporo. A jak wyglądała prawda dowiecie się po przeczytaniu. Sprawę poprowadzi bardzo dobra detektyw Jazz Hunter. Mimo swojego młodego wieku bardzo mocno angażuje się w tą sprawę, która jest mocno skomplikowana i zawiła, prawdopodobnie najtrudniejsza w jej karierze. Oprócz tego będzie zmagała się z własnymi rodzinnymi problemami. Czy uda jej się pogodzić pracę z życiem osobistym?

Jakie tajemnice ukryte są w Fleat House? Powiem tak – są jak Puszka Pandory. Czy na pewno chcecie je odkryć? Dodam tylko, że zwłok będzie więcej. Hunter będzie miała ręce pełne roboty. Nie będzie miała czasu na nudę.

Jeżeli jesteście ciekawi jak przebiegało śledztwo prowadzone przez naszą bohaterkę to koniecznie przeczytajcie powieść „Tajemnice Fleat House”.

Bardzo dobra akcja – zwłaszcza śledztwo i powolne dochodzenie do prawdy. Nie zabrakło zaskoczenia i niezwykłych zwrotów w tej sprawie. Ciekawa fabuła i bohaterka na 4 z plusem.

Historia ukryta na kartkach tej powieści wciągnęła mnie od samego początku i trzymała w napięciu aż do ostatniej strony.

Zachęcam was do odkrycia nowego oblicza Lucindy Riley.

Polecam - #mommy_and_books

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>