Targroch Erytrytol Niskokaloryczny cukier Erytrol 1 kg

Targroch Erytrytol Niskokaloryczny cukier Erytrol 1 kg

ERYTRYTOL słodzik stołowy na bazie erytrytolu Kraj pochodzenia: Chiny Sposób użycia: Stosować w takim sam sposób jak zwykły cukier. Nadmierne spożycie może mieć efekt przeczyszczający. Informacja o alergenach –W zakładzie pakowane są również: sezam, migdały, produkty zawierające gluten, różne...

15.99 zł

-20%

19.99 zł

Dodaj do schowka

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Erytrytol od marki Targroch to niskokaloryczny zamiennik cukru o zdrowotnych właściwościach. Jest idealną alternatywą dla białego cukru. Sprawdzi się dla osób na diecie odchudzającej oraz cukrzyków, gdyż jest niskokaloryczny.

Erytrytol to cukier naturalnie występujący w przyrodzie, np. w pyłkach kwiatowych, owocach - winogronach, gruszkach, grzybach, owocach morza, wodorostach czy winie. Jego słodycz jest równa 60-70 % słodyczy sacharozy, co oznacza, że zamiast 5 g cukru trzeba spożyć około 6,5-7 g erytrytolu, aby uzyskać jednakową słodkość. Nie zawiera enzymów odpowiedzialnych za jego rozpad w organizmie i tym samym nie jest metabolizowany przez ludzki organizm, ale jest z niego wydalany w niezmienionej formie.

Zalety erytrytolu:

  • Jego indeks glikemiczny jest równy zeru, więc nie wpływa na poziom glukozy oraz insuliny we krwi i może być spożywany przez osoby chore na cukrzycę
  • Pomaga w zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej
  • Pełni funkcję antyoksydacyjną

Jak stosować erytrytol?

Erytrol stosuje się jako zamiennik zwykłego cukru, np. do słodzenia herbaty czy kawy. Idealny będzie także do wypieków, zdrowych deserów oraz śniadań na słodko, takich jak: naleśniki, gofry, owsianki. Nie poleca się stosować go do wypieku ciast drożdżowych, gdyż spowalnia proces wyrośnięcia ciasta.

Opakowanie zawiera 1 kg produktu. Należy przechowywać je w suchym i zaciemnionym miejscu, z dala od działania promieni słonecznych.