Targroch Kawa zielona - mielona Arabica 1 kg

Promocja:
Okazje miesiąca
Kawa zielona mielona Kraj pochodzenia: Brazylia Przechowywanie: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Informacja o alergenach –W zakładzie pakowane są również: migdały, produkty z dwutlenkiem siarki SO2, produkty zawierające gluten, różne orzechy. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w...

19.99 zł

-17%

23.99 zł

Cena za kg : 19.99zł

Dodaj do schowka

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt
Zielona kawa mielona marki Targroch to specjalnie wyselekcjonowane ziarna 100% Arabica, pochodzącej z Brazylii. Zielona kawa jest bardzo charakterystyczna. Przede wszystkim nie posiada specyficznego smaku i aromatu typowego dla kawy czarnej. Zielona odmiana kawy to smak o wiele subtelniejszy i łagodniejszy, z niewielką nutą kwaskowatości. Kawa jest nie tylko mniej gorzka, posiada również jaśniejszą barwę.
 
Mimo delikatniejszego smaku, kawa zielona również działa pobudzająco, ponieważ zawiera taką samą ilość kofeiny, co tradycyjna mała czarna. Kolory ziaren zielonej kawy mogą się od siebie różnić. Wszystko zależy od ich odmiany, rodzaju gleby na której uprawia się kawę, a także wysokości, na której rosną nasiona.
 
Sposób parzenia zielonej kawy
Sposób przyrządzenia nie różni się od parzenia tradycyjnej małej czarnej.
  • 2 - 3 łyżeczki zmielonej zielonej kawy wsypujemy do filiżanki i zalewamy gorącą, lecz nie wrzącą wodą. Wrzątek mógłby zniszczyć korzystnie wpływające na organizm substancje. Za optymalną temperaturę wody uważa się 90 - 95 stopni C.
  • Należy odczekać kilka minut aż kawa się zaparzy i fusy opadną na dno filiżanki.
  • Aby urozmaicić delikatny i niezbyt wyrazisty smak kawy można ją dodatkowo posłodzić cukrem lub miodem.
Targroch jest producentem zdrowej i smacznej żywności. Zdrowe przekąski są dostarczane jedynie przez sprawdzonych dostawców. Sprawdź również inne produkty marki Targroch dostępne w naszym sklepie internetowym.
 
Kraj pochodzenia: Brazylia
Przechowywanie: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Informacja o alergenach: zakładzie pakowane są również: migdały, produkty z dwutlenkiem siarki SO2, produkty zawierające gluten, różne orzechy. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100 % wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców.
 
Producent: TAR-GROCH-FIL T. Krakowski, M. Kijowski, E. Drożdż, J. Drożdż Sp. J., Filipowice 161, 32-840 Zakliczyn, tel. (14)66-36-104