Targroch M±ka z tapioki 1 kg

M±kę z tapioki poleca się do wypieku placków, chleba, ciast, ciasteczek. Można j± dodać do kisieli, budyni, puddingów, przetworów mlecznych i owocowych. Doskonała również jako zagęszczacz do zup, sosów, musów.

11.99 zł

Cena za kg : 11.99zł

Dodaj do schowka

Opis

M±kę z tapioki pozyskuje się w wyniku zmielenia i wysuszenia bulw manioku, ro¶liny popularnej w Azji i Afryce, która pod względem odżywczym bliska jest naszym ziemniakom.
Wła¶ciwo¶ci

M±ka z tapioki Targroch nie ma ani smaku, ani zapachu. Odznacza się biał± barw± i pudrow± konsystencj±. Stanowi Ľródło lekkostrawnych węglowodanów i niewielkich ilo¶ci białka. Nie zawiera błonnika, dlatego też bez obaw mog± po ni± sięgać osoby na diecie bezresztkowej. Jako produkt naturalnie bezglutenowy i hipoalergiczny polecana jest osobom unikaj±cym glutenu lub zmagaj±cym się z alergiami pokarmowymi. Sprawdza się w roli zamiennika m±ki pszennej. Dzięki dodatkowi m±ki z tapioki, która pomaga wi±zać składniki, o wiele łatwiej jest uzyskać elastyczne ciasto.
Zastosowanie

M±kę z tapioki, z racji tego, że jest bezsmakowa i bezwonna, można stosować w kuchni na wiele sposobów. Nadaje się do wypieków takich jak:
- chleb i bułki,
- ciasta i ciasteczka,
- przek±ski - krakersy i chipsy.

Produkt z powodzeniem wykorzystuje się też jako alternatywę dla m±ki ziemniaczanej przy zagęszczaniu zup i sosów, kisieli, przetworów i słodkich deserów na bazie mleka krowiego lub ro¶linnego. M±ka z tapioki w poł±czeniu z innymi m±kami poprawi konsystencję i urozmaici smak nale¶ników i pierogów.
Przechowywanie

Produkt należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu i w suchym miejscu.

Targroch to polska firma z 25-letnim do¶wiadczeniem w dystrybucji zdrowej żywno¶ci. Dysponuje szerokim asortymentem naturalnych produktów, takich jak m±ki, kasze, ryże, pasty orzechowe, oleje tłoczone na zimno i nie tylko.

Warto¶ci odżywcze

w 100 g Warto¶ć energetyczna 1524kJ/364kcal Tłuszcz 0,1 g - w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g Węglowodany 91 g - w tym cukry 0 g Błonnik - Białko 0,1 g Sól** 0,1 g ** Zawarto¶ć soli wynika wył±cznie z obecno¶ci naturalnie występuj±cego sodu. *RWS Referencyjne Warto¶ci Spożycia przeciętnej osoby dorosłej (8400kJ/2000kcal).

Sposób przygotowania i przechowywania

Przechowywać w miejscu suchym w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Informacja alergenna

W zakładzie pakowane s± również: sezam, migdały, produkty zawieraj±ce gluten, różne orzechy. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100 % wykluczyć wyst±pienia w produkcie tych surowców.

Dane producenta/dystrybutora

TAR-GROCH-FIL T. Krakowski, M. Kijowski, E. Drożdż, J. Drożdż Sp. J., Filipowice 161, 32-840 Zakliczyn, tel. (14)66-36-104

Recenzje

Ocena 

Bardzo wydajna, bez smaku, więc na plus. Do zagęszczania sosu idealna, do zupy i tak i nie - do zupy w której widać, co w garnku pływa, to robi z niej zawiesinę jak sos, natomiast, ta sama zupa po zblendowaniu, jako zupa-krem jest super!

Podziel się swoj± opini±

Oceń produkt

Szczegóły - Targroch M±ka z tapioki 1 kg

  • Producent: Targroch
  • Stan: nowy, pełnowarto¶ciowy produkt
  • Model: 5903229007353
  • EAN: 5903229007353
  • Wymiary: 29 x 18 x 8 cm