Targroch Olej z czarnuszki tłoczony na zimno 250 ml

Olej z czarnuszki uzyskany z najwyższej jakości nasion czarnuszki powstaje metodą tłoczenia na zimno. Stanowi źródło kwasów tłuszczowych Omega-3. Składniki: olej z czarnuszki tłoczony na zimno. Zastosowanie: Olej z czarnuszki doskonale nadaje się do sałatek, surówek oraz innych dań serwowanych na...

28.35 zł

Cena za L : 113.4zł

Dodaj do schowka

Opis

Czarnuszka siewna to roślina o wyjątkowych właściwościach. Jej czarne, niepozorne nasionka znalazły zastosowanie w kuchni, kosmetologii i lecznictwie. Ich pikantny smak może zastępować pieprz w kuchni.

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno posiada skondensowane właściwości nasion. Już w czasach starożytnego Egiptu dostrzegano jego cenne właściwości i nazywano “złotem faraonów”. Olej zawiera wiele wartościowych kwasów tłuszczowych (linolowy, linolenowy, oleinowy) witaminy A i E, biotynę, wiele mikroelementów i przeciwutleniaczy.

Picie oleju zalecane jest w sezonie jesienno-zimowym i w okresach osłabienia organizmu.

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno powinien być również spożywany na zimno, aby nie zniszczyć jego cennych właściwości.

Zastosowanie:

  • Wchodząc w skład dressingów, doskonale podkreśli smak sałatek warzywnych. Można go również pić prosto z łyżeczki jednak jego smak w takiem skoncentrowanej postaci może nie odpowiadać każdemu.
  • Olej z czarnuszki stosowany zewnętrznie, jako maska na włosy - poprawia ich kondycję.
  • Zastosowany na skórę może pomóc w jej nawilżeniu.

Olej sprzedawany w opakowaniu 250 ml.

Producentem jest firma Targroch.

Przechowywanie: Przechowywać w suchym, chłodnym i zaciemnionym miejscu. Po otwarciu przechowywać w temperaturze 4-10°C nie dłużej niż 3-4 tygodnie. Może wytrącić się naturalny osad lub zmętnienie - jest to zjawisko naturalne, które nie wpływa na wartość odżywczą oleju.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Targroch Olej z czarnuszki tłoczony na zimno 250 ml

  • Producent: Targroch
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5903229005069
  • EAN: 5903229005069
  • Wymiary: 22 x 4.5 x 4.5 cm