Teraz bajty. Klasa 6. Informatyka dla szkoły podstawowej. Nowe wydanie

Książka jest uaktualnioną wersją podręcznika Teraz bajty. Informatyka dla szkoły podstawowej. Klasa VI z 2019 roku (nr dopuszczenia 806/3/2019). W nowym wydaniu podręcznika Autorka uwzględniła nowe wersje oprogramowania (m.in. Scratch 3.0), zmieniając lub usuwając nieaktualne zrzuty oraz...
18,70

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 18,50 zł

Opis

Książka jest uaktualnioną wersją podręcznika Teraz bajty. Informatyka dla szkoły podstawowej. Klasa VI z 2019 roku (nr dopuszczenia 806/3/2019). W nowym wydaniu podręcznika Autorka uwzględniła nowe wersje oprogramowania (m.in. Scratch 3.0), zmieniając lub usuwając nieaktualne zrzuty oraz aktualizując treści do najnowszych wersji programów z pakietu Microsoft Office. Dodatkowo usunięto dwa tematy dotyczące tworzenia animacji i programowania w środowisku Logomocja, ponieważ program ten nie jest już dostępny w sprzedaży. W poprzedniej wersji podręcznika tematy dotyczące programowania w trzech środowiskach (Baltie, Scratch i Logomocja) były tak przygotowane, aby nauczyciel mógł zrealizować te same treści z podstawy programowej niezależnie od wyboru środowiska, dlatego usunięcie tych tematów nie ma wpływu na realizację podstawy programowej.

Nauka zgodna z podstawą programową

Jednym z celów podstawy programowej jest rozumienie, analizowanie i rozwiązywanie problemów, dlatego w serii Teraz bajty autorka podręcznika wyodrębniła w niektórych punktach problem, który analizujemy i dla którego szukamy rozwiązania.

Na przykład:

Chcemy utworzyć program, w którym duszek będzie rysował różne figury, zależnie od naciśnięcia wybranego klawisza, np. strzałki w lewo. Jak to zrobić w języku Scratch?

lub

Chcemy obliczyć pola sześciu prostokątów dla różnych długości boków a i b. Czy musimy tworzyć sześć formuł?

Zgodnie z podstawą programową, w wielu ćwiczeniach z programowania umieszczone zostały polecenia, które pomagają uczniom objaśniać przebieg działania programów, testować program na komputerze zgodnie z przyjętymi założeniami i ewentualnie go poprawiać.

Zgodnie z nową podstawą programową rozwiązywania problemów należy uczyć przy każdej okazji, również podczas posługiwania się aplikacjami takimi jak arkusz kalkulacyjny czy prezentacje multimedialne. Dlatego w podręczniku do klasy VI z serii Teraz bajty znajdą Państwo tematy, w których uczeń poznaje metody wykonywania obliczeń czy tworzenia prezentacji.

W klasie VI uczeń zdobywa również podstawową wiedzę na temat sposobów zastosowania komputera.

Programowanie w klasach IV-VI

Zgodnie z podstawą programową uczeń tworzy i zapisuje w wizualnym języku programowania: pomysły historyjek z wykorzystaniem poleceń sekwencyjnych, warunkowych i iteracyjnych. Dlatego w podręczniku do klasy IV znajdą Państwo ćwiczenia, w których uczniowie programują proste historyjki w programie Baltie (m.in. wczytują scenę do programu) i gry w programie Scratch. W kolejnych ćwiczeniach uczniowie, poza sterowaniem obiektem (czarodziejem, duszkiem) na ekranie i wykorzystywaniem poleceń sekwencyjnych, stosują instrukcje iteracyjne i warunkowe, a w klasach V i VI również zmienne.

W klasie V zmienne służą do zliczania punktów w grze, a w klasie VI do programowania algorytmu obliczania średniej arytmetycznej. W klasie VI uczniowie również analizują na prostych przykładach przykładowe problemy, m.in.: wyszukiwania najmniejszego elementu w zbiorze i porządkowania elementów zbioru.

W ten sposób uczniowie przygotowują się do wejścia na następny stopień wiedzy i umiejętności informatycznych.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Teraz bajty. Klasa 6. Informatyka dla szkoły podstawowej. Nowe wydanie"?
Grażyna Koba jest autorem tego podręcznika.
Jest autorem paru podręczników, jednak te treści są wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może na przykład z konieczności zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Teraz bajty. Klasa 6. Informatyka dla szkoły podstawowej. Nowe wydanie" wydało Wydawnictwo Migra.


Jaki jest numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 806/3/2022/z1. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Teraz bajty. Klasa 6. Informatyka dla szkoły podstawowej. Nowe wydanie" został napisany zgodnie z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauki. Przed uzyskaniem numeru dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez specjalistów wskazanych MEN pod kątem zgodności z ramą programową i z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Teraz bajty. Klasa 6. Informatyka dla szkoły podstawowej. Nowe wydanie"?
Tytuł należy do serii Teraz Bajty.
Podobnie jak pozostałe tytuły z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


Ile stron ma ta pozycja?
112 jest liczbą stron Teraz bajty. Klasa 6. Informatyka dla szkoły podstawowej. Nowe wydanie.
Jest wypełniony treścią edukacyjną podkreśloną grafikami. Zawiera wartościowe i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Co, obok podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Nie zapomnij o zeszytach! Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Teraz bajty. Klasa 6. Informatyka dla szkoły podstawowej. Nowe wydanie

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Bakalland

Inni Klienci kupili również