To jest chemia 1. Karty pracy ucznia z kartami laboratoryjnymi dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

Karty pracy ucznia z kartami laboratoryjnymi To jest chemia, część 1. pomagają systematycznie utrwalać wiadomości wprowadzane na zajęciach oraz kształcić umiejętności z lekcji na lekcję. Ułatwiają skuteczne opanowanie wiedzy z każdego tematu – proste zadania Na dobry początek oraz zadania ze...
25,99 * 28,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 25,55 zł

Opis

Karty pracy ucznia z kartami laboratoryjnymi To jest chemia, część 1. pomagają systematycznie utrwalać wiadomości wprowadzane na zajęciach oraz kształcić umiejętności z lekcji na lekcję.

  • Ułatwiają skuteczne opanowanie wiedzy z każdego tematu – proste zadania Na dobry początek oraz zadania ze wskazówkami wspierają uczniów w pokonywaniu trudności.
  • Kształcą umiejętność rozwiązywania zadań dotyczących opisu, projektowania i prezentacji wyników doświadczeń dzięki „Kartom laboratoryjnym”.
  • Umożliwiają obserwację doświadczeń dzięki kodom dostępu do filmów z doświadczeniami chemicznymi zamieszczonych na portalu docwiczenia.pl.
  • Uczą projektowania i przeprowadzania doświadczeń dzięki doświadczeniom do samodzielnego wykonania – „Niewielkie projekty, duże efekty”.
  • Rozwijają umiejętność rozwiązywaniu zadań obliczeniowych dzięki przykładom rozwiązanym krok po kroku i „Wskazówkom matematycznym”.
  • Ułatwiają sprawdzenie wiedzy przed sprawdzianem przy użyciu „Kart powtórzeniowych z zadaniami przekrojowymi” do każdego działu.

 

 

 

Spis treści

 

Karta wzorów - str. 6

Wskazówki matematyczne - str. 8

Oznaczenia BHP - str. 12

Zasady bezpiecznej pracy na lekcjach chemii - str. 13

Budowa atomu. Układ okresowy pierwiastków chemicznych

1. Budowa atomu - str. 14

2. Konfiguracja elektronowa atomów - str. 17

3. Budowa atomu a położenie pierwiastka chemicznego w układzie okresowym - str. 20

4. Wiązania kowalencyjne - str. 23

5. Wiązanie jonowe - str. 25

6. Wiązanie metaliczne i oddziaływania międzycząsteczkowe - str. 27

7. Wpływ rodzaju wiązania chemicznego na właściwości substancji - str. 29

Karta powtórzeniowa - str. 31

Systematyka związków nieorganicznych

8. Tlenki - str. 33

Karta laboratoryjna - str. 35

9. Związki pierwiastków chemicznych z wodorem - str. 37

10. Wodorotlenki - str. 38

Karta laboratoryjna - str. 40

11. Kwasy - str. 42

Karta laboratoryjna - str. 44

12. Sole - str. 45

Karta laboratoryjna - str. 48

13. Hydraty - str. 50

Karta powtórzeniowa - str. 52

Stechiometria

14. Mol i liczba Avogadra - str. 54

15. Masa cząsteczkowa i masa molowa związków chemicznych. Objętość molowa gazów - str. 56

16. Prawo stałości składu. Wzory empiryczny i rzeczywisty związku chemicznego - str. 59

17. Obliczenia stechiometryczne - str. 62

Karta laboratoryjna - str. 66

Karta powtórzeniowa - str. 68

Reakcje utleniania-redukcji. Elektrochemia

18. Stopnie utlenienia pierwiastków chemicznych - str. 70

19. Utleniacz, reduktor, reakcje utleniania i redukcji - str. 72

20. Bilansowanie równań reakcji utleniania-redukcji związków nieorganicznych - str. 74

21. Szereg aktywności chemicznej metali - str. 77

Karta laboratoryjna - str. 79

22. Ogniwo galwaniczne - str. 82

Karta laboratoryjna - str. 85

23. Reakcje zachodzące w półogniwach ogniwa galwanicznego - str. 86

Karta laboratoryjna - str. 89

Karta powtórzeniowa - str. 90

 

FAQ

Sprawdź FAQ

Kto napisał "To jest chemia 1. Karty pracy ucznia z kartami laboratoryjnymi dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy"?
Autorami tytułu są Aleksandra Kwiek, Elżbieta Megiel.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale ich treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik "To jest chemia 1. Karty pracy ucznia z kartami laboratoryjnymi dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy" został opracowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim etapie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Dla którego przedmiotu ta książka jest sugerowana?
Publikacja ta jest zaprojektowana do nauki chemii.

 
Do której serii podręczników szkolnych należy "To jest chemia 1. Karty pracy ucznia z kartami laboratoryjnymi dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej "TO JEST CHEMIA".
Wraz z innymi tytułami z cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.

 
Jaki poziom nauczania obejmuje podręcznik To jest chemia 1. Karty pracy ucznia z kartami laboratoryjnymi dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie podstawowym.

 
O wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, ale również partner dla uczniów, rodziców i nauczycieli, dostarczający najnowocześniejsze pomoce edukacyjne. Swoim nietypowym podejściem do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, uzyskało zaufanie dziesiątek tysięcy placówek oświatowych na terenie Polski.
 
Ile stron zawiera ta pozycja?
144: tyle stron liczy ten tytuł.
Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną obrazkami i ilustracjami. Zawiera wartościowe, starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą warto wejść w nowy rok szkolny.

 
Czy jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.

 

Szczegóły - To jest chemia 1. Karty pracy ucznia z kartami laboratoryjnymi dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>