To jest chemia 1. Maturalne karty pracy z kartami laboratoryjnymi dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Maturalne karty pracy z kartami laboratoryjnymi To jest chemia, część 1. ułatwiają systematyczne przygotowania do matury. Umożliwiają skuteczne utrwalenie wiadomości z chemii ogólnej i nieorganicznej oraz systematyczne sprawdzanie stopnia opanowania umiejętności dzięki zadaniom uporządkowanym...
27,99 * 30,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,99 zł

Opis

Maturalne karty pracy z kartami laboratoryjnymi To jest chemia, część 1. ułatwiają systematyczne przygotowania do matury.

  • Umożliwiają skuteczne utrwalenie wiadomości z chemii ogólnej i nieorganicznej oraz systematyczne sprawdzanie stopnia opanowania umiejętności dzięki zadaniom uporządkowanym zgodnie z zasadą stopniowania trudności.
  • Kształcą umiejętność rozwiązywania zadań dotyczących opisu, projektowania i prezentacji wyników doświadczeń dzięki „Kartom laboratoryjnym” i dostępowi do filmów z doświadczeniami chemicznymi na portalu docwiczenia.pl.
  • Uczą analizy poleceń i właściwego rozumienia czasowników operacyjnych użytych w zadaniach maturalnych – „Jak rozumieć polecenia?”
  • Ułatwiają osiągnięcie biegłości w rozwiązywaniu zadań obliczeniowych dzięki przykładom rozwiązanym krok po kroku i „Wskazówkom matematycznym”.
  • Oswajają uczniów z typami zadań maturalnych i formą egzaminu już od klasy 1 dzięki zadaniom CKE z arkuszy maturalnych „To było na maturze!” do każdego działu.

 

Spis treści

Jak rozumieć polecenia? – zadania otwarte - str. 4

Jak rozumieć polecenia? – zadania zamknięte - str. 6

Jak nie stracić punktów? – zasady oceniania - str. 7

Karta wybranych wzorów - str. 8

Wskazówki matematyczne - str. 10

MATURALNE KARTY PRACY

1. Budowa atomu. Układ okresowy pierwiastków chemicznych - str. 14

2. Wiązania chemiczne - str. 30

3. Systematyka związków nieorganicznych - str. 43

4. Stechiometria - str. 58

5. Reakcje utleniania-redukcji. Elektrochemia - str. 70

6. Roztwory - str. 90

7. Kinetyka chemiczna i termochemia - str. 98

8. Reakcje w roztworach wodnych elektrolitów - str. 112

9. Charakterystyka pierwiastków i związków chemicznych - str. 126

 

KARTY LABORATORYJNE

Wiązania chemiczne

1. Badanie właściwości fizycznych substancji tworzących kryształy jonowe, kowalencyjne, molekularne i metaliczne - str. 144

Systematyka związków nieorganicznych

2. Badanie charakteru chemicznego wybranych tlenków i wodorków pierwiastków

chemicznych 3. okresu - str. 146

3. Badanie właściwości amfoterycznych tlenków i wodorotlenków - str. 149

4. Otrzymywanie kwasów, zasad i soli różnymi metodami - str. 152

5. Badanie odczynu oraz pH wodnych roztworów kwasów, zasad i soli - str. 155

6. Miareczkowanie zasady kwasem (kwasu zasadą) w obecności wskaźnika - str. 158

7. Odróżnianie skał wapiennych od innych skał i minerałów - str. 161

Stechiometria

8. Porównanie masy substratów i masy produktów reakcji chemicznej - str. 163

9. Badanie wydajności reakcji chemicznej - str. 165

Reakcje utleniania-redukcji. Elektrochemia

10. Badanie wpływu odczynu środowiska na przebieg reakcji utleniania-redukcji - str. 168

11. Budowa ogniwa galwanicznego i pomiar napięcia - str. 171

12. Badanie korozji metali - str. 174

13. Otrzymywanie wybranych pierwiastków chemicznych za pomocą elektrolizy - str. 176

FAQ

Sprawdź sekcję pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "To jest chemia 1. Maturalne karty pracy z kartami laboratoryjnymi dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony"?
Karol Dudek-Różycki, Elżbieta Megiel, Michał Płotek, Grażyna Świderska, Tomasz Wichur to autorzy tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, ale ich treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik To jest chemia 1. Maturalne karty pracy z kartami laboratoryjnymi dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony został opracowany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jak się upewnić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek szkolnych dzielą Cię trzy kroki:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, autorów, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione szczegóły znajdują się w opisie oglądanego produktu.


Czym są karty pracy?
Karty pracy to dodatkowe narzędzia edukacyjne zawarte w podręcznikach lub dołączane do nich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania.


Informacje o wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nieszablonowemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle innych podmiotów. Skupiając się na nowoczesnych sposobach pracy z dziećmi w wieku szkolnym, zdobyło zaufaniewielu edukatorów i placówek oświatowych na terenie całej Polski.

Ile stron ma ta pozycja?
192 jest długością książki "To jest chemia 1. Maturalne karty pracy z kartami laboratoryjnymi dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony".
Jest wypełniona edukacyjną treścią uwydatnioną ilustracjami. Zawiera ważne, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Jakiego zakresu wiedzy jest ten podręcznik?
Ta książka jest przygotowana do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Przygotowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "To jest chemia 1. Maturalne karty pracy z kartami laboratoryjnymi dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony"?
Tytuł ten jest częścią serii "TO JEST CHEMIA".
Podobnie jak pozostałe tytuły z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, jakim jest chemia.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą, w naszej opinii, warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - To jest chemia 1. Maturalne karty pracy z kartami laboratoryjnymi dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>