To jest chemia 1. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Aleksandra Mrzigod

Podręcznik To jest chemia, część 1. obejmuje treści z chemii ogólnej i nieorganicznej Ułatwia zrozumienie i przyswojenie nowych zagadnień dzięki przypomnieniu podstaw chemii na początku każdego działu w elemencie „To było w szkole podstawowej!” oraz różnym metodom na zapamiętanie pojęć lub...
54,40 * 60,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 54,26 zł

Opis

Podręcznik To jest chemia, część 1. obejmuje treści z chemii ogólnej i nieorganicznej

  • Ułatwia zrozumienie i przyswojenie nowych zagadnień dzięki przypomnieniu podstaw chemii na początku każdego działu w elemencie „To było w szkole podstawowej!” oraz różnym metodom na zapamiętanie pojęć lub opanowanie umiejętności przedstawionym w ramkach „Jest na to sposób!”
  • Rozwija umiejętność projektowania doświadczeń chemicznych, opisywania obserwacji i formułowania wniosków dzięki dokładnie opisanym eksperymentom z wyróżnionymi obserwacjami i wnioskiem.
  • Kształci umiejętności obliczeniowe za pomocą przykładów z „Planem rozwiązywania” tłumaczących krok po kroku sposoby rozwiązywania zadań.
  • Umożliwia zrozumienie złożonych procesów dzięki infografikom „Krok po kroku”.
  • Ułatwia powtórzenie materiału do sprawdzianów dzięki „Podsumowaniom w formie pytań i odpowiedzi” oraz przekrojowym zadaniom do działów „Sprawdź, czy potrafisz”.
  • Zapewnia systematyczne ćwiczenie kluczowych umiejętności: dołączony „Zbiór zadań” zawiera ponad 200 zadań do wszystkich działów z chemii ogólnej i nieorganicznej, uporządkowanych zgodnie z zasadą stopniowania trudności i podzielonych według zagadnień istotnych w kształceniu chemii.

FAQ

Sprawdź sekcję popularne pytania i odpowiedzi

Kto napisał "To jest chemia 1. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Aleksandra Mrzigod"?
Autorami podręcznika są Romuald Hassa, Aleksandra Mrzigod, Janusz Mrzigod.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale ich treści są wyjątkowo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów szkolnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"To jest chemia 1. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Aleksandra Mrzigod" wydało Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
994/1/2019 - numer dopuszczenia MEN podręcznika. Informuje ON o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Przed otrzymaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez przedstawicieli wskazanych MEN pod kątem zgodności z ramą programową i z kryteriami jakościowymi.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
  • Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
  • Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autorów, nazwę wydawnictwa.
  • Upewnij się, że wymienione wyżej informacje znajdują się na stronie kupowanego produktu.

 
Jakiego poziomu wiedzy dotyczy ta ksiażka?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie podstawowym.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
To jest publikacja na temat chemii.

 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "To jest chemia 1. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Aleksandra Mrzigod"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej "TO JEST CHEMIA".
Wraz z innymi składowymi cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.

 
O wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją obecnością na krajowym rynku oświatowym wnosi świeże spojrzenie na proces edukacji. Podejmując wyzwania związane z nowoczesną edukacją, zapewnia materiały, zgodne z aktualnymi zaleceniami MEN i licznych komisji egzaminacyjnych.
 
Ile stron zawiera ta pozycja?
320: tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną udoskonaloną ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie produkty do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.

 
Jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.

 

Szczegóły - To jest chemia 1. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Aleksandra Mrzigod

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>