Trędowata. Część 2. Literatura Polskiego Romansu. Tom 2

  • Helena Mniszkówna
  • Edipresse Polska
  • Literatura Polskiego Romansu
  • 9788377698389
  • 1 dzień + czas dostawy
Najsłynniejszy polski melodramat. Był wielokrotnie wznawiany i czterokrotnie ekranizowany. W nieśmiertelny schemat ?księcia i kopciuszka? autorka wpisała romantyczny dramat, rozgrywający się w środowiskach polskich wyższych sfer. ?Kopciuszkiem? jest skromna szlachcianka Stefcia Rudecka pracująca...
4,84 * 6,12 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 4,84 zł

Opis

Najsłynniejszy polski melodramat. Był wielokrotnie wznawiany i czterokrotnie ekranizowany. W nieśmiertelny schemat ?księcia i kopciuszka? autorka wpisała romantyczny dramat, rozgrywający się w środowiskach polskich wyższych sfer. ?Kopciuszkiem? jest skromna szlachcianka Stefcia Rudecka pracująca jako guwernantka w pałacu hrabiny Elzonowskiej, ?księciem? ordynat Waldemar Michorowski, krewny hrabiny. Miłość tych dwojga napotyka na kolosalny opór arystokratycznego środowiska dla którego ich związek to niemożliwy do zaakceptowania mezalians. Niezasłużone szykany, jakim poddawana jest Stefcia w trakcie przygotowań do ślubu, wieszczą tragiczny finał.

Zbiór powieści i opowiadań Heleny Mniszkówny. Jest to pierwsze, najbardziej kompletne wydanie dzieł autorki.
Składają się na nią powieści Heleny Mniszkówny oraz zbiór jej opowiadań, a także biografia pisarki. Wśród powieści znajdują się te najbardziej znane, jak rozpoczynająca serię "Trędowata" czy "Ordynat Michorowski", kilka innych, nieodmiennie kojarzonych z nazwiskiem najsłynniejszej polskiej autorki melodramatów, jak "Gehenna" czy "Dziedzictwo", oraz utwory mniej znane i rzadko wznawiane, a warte przypomnienia. Jest to najbardziej kompletne i ujednolicone wydanie dzieł Heleny Mniszkówny w historii.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Trędowata. Część 2. Literatura Polskiego Romansu. Tom 2

Bestsellery - Książki