Uniwersum DC Świat. Batman

  • różni autorzy, różni autorzy, Tomasz Sidorkiewicz
  • Egmont
  • Uniwersum DC
  • 9788328160699
  • 48 godzin + czas dostawy
Mroczny Rycerz rusza na wojnę z globalną przestępczością w albumie Batman: Świat, unikalnym projekcie wydawniczym DC!We wrześniu 2021 roku Batman rozpocznie wojnę z przestępczością na całym świecie w nowej antologii zatytułowanej Batman: Świat, w której twórcy komiksowi z czternastu różnych krajów...

49.46

-29%

69.99 zł

Dodaj do schowka

Opis

Mroczny Rycerz rusza na wojnę z globalną przestępczością w albumie Batman: Świat, unikalnym projekcie wydawniczym DC!
We wrześniu 2021 roku Batman rozpocznie wojnę z przestępczością na całym świecie w nowej antologii zatytułowanej Batman: Świat, w której twórcy komiksowi z czternastu różnych krajów przedstawią swoją interpretację Batmana w opowieściach charakterystycznych dla ich kultur. Liczący 184 strony album, którego światową premierę zaplanowano na 14 września 2021 r., będzie pierwszym tego rodzaju projektem wydawniczym.
Wydarzenia, mające miejsce w antologii, będą rozgrywać się na terenie Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii. W albumie zaprezentowane zostaną historie o Batmanie autorstwa zespołów kreatywnych z całego świata, rozgrywające się w ich rodzimych krajach. Każda z wersji albumu Batman: Świat będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego
Antologię rozpoczyna historia wielokrotnie nagradzanego duetu scenarzysty Briana Azzarello i rysownika Lee Bermejo (wspólnie stworzyli takie komiksy jak Batman: Przeklęty, Joker, Lex Luthor: Człowiek ze Stali, Batman/Deathblow). W opowieści zatytułowanej Globalne miasto Batman snuje refleksje o czasie spędzonym w Gotham, gdy chronił miasto i jego mieszkańców przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Kiedy jednak Mroczny Rycerz spogląda poza mosty, alejki i drapacze chmur, zdaje sobie sprawę, że pragnienie sprawiedliwości nie zna granic, ponieważ wszędzie popełniane są zbrodnie, którym można zapobiec. Ta historia rozpoczyna serię opowieści przedstawiających przeszłość i teraźniejszość Batmana stworzonych przez znanych międzynarodowych twórców komiksowych. W Polsce Batman pojawi się w Warszawie. Za historię Obrońca miasta odpowiadają: Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski (rysunki) i Brad Simpson (kolory).
Autorami historii, które znalazły się w tomie są:
Mathieu Gabella (scenariusz), Thierry Martin (rysunki) Francja,
Paco Roca (scenariusz, rysunki) Hiszpania,
Alessandro Bilotta (scenariusz), Nicola Mari (rysunki) Włochy,
Benjamin von Eckartsberg (scenariusz), Thomas von Kummant (rysunki) Niemcy,
Stepan Kopriva (scenariusz), Michal Suchnek (rysunki) Czechy,
Ertan Ergil (scenariusz), Ethem Onur Bilgi (rysunki) Turcja,
Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski (rysunki), Brad Simpson (kolory).
Alberto Chimal (scenariusz), Rulo Valds (rysunki) Meksyk,
Carlos Estefan (scenariusz), Pedro Mauro (rysunki) Brazylia,
Inpyo Jeon (scenariusz), Jae-Kwang Park, Kim Jung Gi (rysunki) Korea Południowa,
Xu Xiaodong, Lu Xiaotong (scenariusz), Qiu Kun, Yi Nan (rysunki) Chiny,
Kirill Kutuzov, Egor Prutov (scenariusz), Natalia Zaidova (rysunki) Rosja,
Okadaya Yuichi (scenariusz, rysunki) Japonia.
Każda z wersji albumu Batman: Świat będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego. Polskie wydanie będzie miało międzynarodową obwolutę, pod którą znajdować się będzie okładka autorstwa Piotra Kowalskiego.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Uniwersum DC Świat. Batman

Inni Klienci kupili również