Vivio Chlorek magnezu sześciowodny 1 kg

  • Vivio
  • 5902115105784
Chlorek magnezu (inaczej sól magnezowa) może być stosowany podczas kąpieli. Produkt sypki (płatki). Barwa: biała.

8.99

Cena za kg : 8.99zł

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Vivio chlorek magnezu sześciowodny 1 kg to coraz popularniejszy środek pozwalający na uzupełnianie deficytów magnezu. Stosowany jest przede wszystkim przez osoby ze słabą przyswajalnością magnezu przez układ pokarmowy oraz osoby z delikatnym żołądkiem.
Magnez to jeden z najbardziej wszechstronnych mikroskładników - jest potrzebny w większości procesów zachodzących w organizmie. Odpowiada między innymi za:
* prawidłowy metabolizm energetyczny - zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia,
* utrzymanie prawidłowej gospodarki elektrolitowej,
* wspieranie prawidłowego funkcjonowania mięśni,
* właściwe funkcjonowanie układu nerwowego,
* procesy podziału komórek, w których uczestniczy.
W organizmie zachodzi jeszcze wiele innych procesów, w których magnez pełni kluczową rolę. Dlatego właśnie tak ważna jest odpowiednia podaż tego składnika. W układzie pokarmowym jest ON przyswajany zaledwie w 15-40%, ponadto środki doustne mogą podrażniać wrażliwy układ pokarmowy. Z tych powodów zaczęto szukać sposobu na dostarczanie magnezu inną drogą. Właśnie w tym celu stosuje się kąpiele z chlorkiem magnezu.
Chlorek magnezu jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Można przygotować z niego kąpiel lub moczyć stopy w jego roztworze. Oba procesy mają na celu nasycenie ciała magnezem.
Aby przygotować roztwór do moczenia stóp należy rozpuścić 1-2 szklanki soli w 2-3 litrach gorącej wody (odpowiednia temperatura to około 50 stopni Celsjusza). Roztwór powinien zakrywać stopy co najmniej do kostek. Nogi należy moczyć przez około 10 min. Roztwór można wykorzystać wielokrotnie - następnym razem wystarczy go po prostu podgrzać. W przypadku kąpieli do wanny należy dodać 1-2 szklanki chlorku. Ciało moczyć 20-30 min, a następnie opłukać wodą.

Składniki - Vivio Chlorek magnezu sześciowodny 1 kg

chlorek magnezu sześciowodny 100

Sposób przygotowania i przechowywania

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci; produkt silnie higroskopijny; rozpływa się przy względnej wilgotności powietrza powyżej 30%.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Przechowywać pod zamknięciem. Podczas stosowania używać rękawice ochronne/ odzież ochronną/ ochronę oczu/ ochronę twarzy. W przypadku dostania się do oczu ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku narażenia lub styczności zasięgnąć porady/ zgłosić się pod opiekę lekarza. Stopień czystości: min. 99%

 

Wzór chemiczny: MgCl2*6H2O

Informacja alergenna

Na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające: gluten, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Vivio Chlorek magnezu sześciowodny 1 kg

  • Producent: Vivio
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5902115105784
  • EAN: 5902115105784
  • Wymiary: 28 x 15 x 9 cm

Inni Klienci kupili również