NOWOŚĆ Vivio Glinka biała 150 g

Vivio Glinka biała 150 g

Biała glinka jest najdelikatniejszą z glinek i najdłużej wysychającą. Swoje dobroczynne właściwości dla skóry zawdzięcza dużej zawartości krzemianu glinu. Bywa nazywana glinką chińską lub porcelanową. Ze względu na swe łagodne działanie polecana jest do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Biała...

9.99 zł

-9%

11.00 zł

Cena za kg : 66.6zł

Dodaj do schowka

Opis

Biała glinka jest najdelikatniejszą z glinek i najdłużej wysychającą. Swoje dobroczynne właściwości dla skóry zawdzięcza dużej zawartości krzemianu glinu. Bywa nazywana glinką chińską lub porcelanową. Ze względu na swe łagodne działanie polecana jest do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej.

Biała glinka często wchodzi w skład rożnego rodzaju pudrów, znajduje się też w talkach czy dezodorantach. Jest glinką najczęściej wykorzystywaną dla celów kosmetycznych.

Glinka jest w 100% naturalna, suszona na słońcu, nie zawiera barwników i konserwantów.

Składniki: 100% glinka biała

Alergeny: Na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające: gluten, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne.

Sposób użycia i przygotowania: Wykorzystanie białej glinki w kosmetyce:

  • Maska: Aby przygotować maskę należy do glinki białej (ok. 3 łyżeczki) dodać chłodną wodę. Dla polepszenia działania nawilżającego warto wzbogacić maseczkę o niewielką ilość wybranego oleju, np. z pestek moreli czy z róży. Pastę nakładamy na twarz i ciało. Po około 20 minutach należy zmyć.
  • Kąpiel: Do wanny wsypać około 100 g glinki i zalać ciepłą wodą. Tak przygotowaną kąpiel bierzemy przez ok. 20 minut. Można wzbogacić ją algami, np. spiruliną, mieszając glinkę z wodorostami w proporcji 50/50 lub dodać olejku np. z dzikiej róży.
  • Włosy: Glinkę wymieszać z wodą lub dodać do niej ulubiony olejek do pielęgnacji włosów (idealny będzie rycynowy), aby uzyskać konsystencję pasty. Pastę nanieść na włosy i skórę głowy, dobrze wmasować. Odczekać ok. 10-15 min. i bardzo dobrze spłukać, następnie umyć delikatnym szamponem.

Sposób przechowywania: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu od 5 do 22°C.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje: Ważne: nie mieszać glinki w metalowych miseczkach ani metalowymi mieszadełkami, ponieważ w zetknięciu z metalami, traci cenne właściwości.

Dane producenta: „RADZIOWI” Sp. z o.o., 42-200 Częstochowa, ul. Piotra Skargi 45, NIP: 686-168-73-49

Szczegóły - Vivio Glinka biała 150 g

Opinie

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt