Vivio Siarczan magnezu - sól Epsom 1 kg

Siarczan magnezu znany również pod nazwą sól Epsom, sól gorzka, sól angielska. Sól Epsom pozyskuje się poprzez odparowywanie wody mineralnej. Siarczan magnezu był używany do relaksujących kąpieli już od setek lat. Jest to nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu siarkowego i magnezu. Siarczan...

9.99 zł

-9%

10.99 zł

Cena za kg : 9.99zł

Dodaj do schowka

Opis

Siarczan magnezu znany również pod nazwą sól Epsom, sól gorzka, sól angielska. Sól Epsom pozyskuje się poprzez odparowywanie wody mineralnej. Siarczan magnezu był używany do relaksujących kąpieli już od setek lat. Jest to nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu siarkowego i magnezu. Siarczan magnezu wyglądem przypomina sól kuchenną i jest gorzki w smaku. Posiada neutralne dla skóry pH, jest bezzapachowy.

Zawartość siarki i magnezu sprawia, że jest wykorzystywana na szeroką skalę w kosmetyce.

Składniki - Vivio Siarczan magnezu - sól Epsom 1 kg

Siarczan magnezu siedmiowodny 100%.

Sposób przygotowania i przechowywania

Zastosowanie siarczanu magnezu w kosmetyce:

  • peeling do ciała – garść siarczanu magnezu wymieszaj z olejem kokosowym i kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego.
  • peeling do twarzy – łyżeczkę soli gorzkiej wymieszaj z niewielką ilością olejku, polecamy użyć w tym celu olej arganowy lub migdałowy, kwasu hialuronowego lub żelu do twarzy.
  • maska do włosów – 1 część soli Epsom do 1 części maski lub balsamu do włosów – zmieszaj dokładnie i nałóż na wilgotne włosy. Spłucz dokładnie po 20 minutach. Siarka działa antyłojotokowo i zwiększa objętość włosów.
  • na stopy o nieprzyjemnym zapachu, do stosowania przy grzybicy – mocz nogi w solance przez 15 minut: woda plus kilka łyżek siarczanu magnezu. Powtarzaj zabieg codziennie, a przy grzybicy paznokci, nawet 3 razy na dzień.

Produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Dane producenta/dystrybutora

WIRA Radosław Witek, ul. Rzeczna 17, 36-200 Brzozów

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Vivio Siarczan magnezu - sól Epsom 1 kg

  • Producent: Vivio
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5902115107719
  • EAN: 5902115107719