W drodze do Wieczernika. Przyjmujemy Pana Jezusa. Ćwiczenia do religii dla klasy 3 szkoły podstawowej

Wydawnictwo: WAM, numer dopuszczenia MEN: AZ-1-01/10. Na treści serii składają się najważniejsze modlitwy chrześcijańskie, znaczenia przykazań, zwiększanie świadomego udziału we Mszy Świętej...
12,50 * 16,00 zł
*cena detaliczna

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,00 zł

Opis

Treści zeszytu ucznia dotyczą najważniejszych modlitw chrześcijańskich, znaczenia przykazań, świadomego udziału we Mszy Świętej (zaprezentowano poszczególne części liturgii Eucharystii) oraz warunków dobrej spowiedzi.

Ćwiczenia w Zeszycie ucznia mają wielorakie funkcje w zależności od katechezy: wprowadzanie w temat, aktywizowanie uczniów, rozwijanie i pogłębianie tematu lub utrwalanie treści. Dziecko z pomocą katechety ma znaleźć odpowiednie polecenie w Zeszycie ucznia, do którego odnośnik znajduje się w podręczniku.

Założeniem ćwiczeń jest samodzielna, szczególnie twórcza praca ucznia. Uczeń może uzupełniać ilustracje, układać puzzle, tworzyć obrazy z wyciętych elementów i realizować własne pomysły plastyczne. Ma także ćwiczenia wymagające skupienia: wypełnianie witrażyków, labirynty itp.

FAQ

Sprawdź sekcję FAQ

Kto jest autorem "W drodze do Wieczernika. Przyjmujemy Pana Jezusa. Ćwiczenia do religii dla klasy 3 szkoły podstawowej"?
Za treścią książki stoi Władysław Kubik SJ.
Jest autorem paru podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może przykładowo z konieczności dużego zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Szkolny niezbędnik W drodze do Wieczernika. Przyjmujemy Pana Jezusa. Ćwiczenia do religii dla klasy 3 szkoły podstawowej został opracowany przez Wydawnictwo WAM.


Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
AZ-1-01/10 to numer dopuszczenia MEN podręcznika. Numer MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "W drodze do Wieczernika. Przyjmujemy Pana Jezusa. Ćwiczenia do religii dla klasy 3 szkoły podstawowej" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.


Jak się upewnić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek szkolnych dzielą Cię 3 kroki:
 • Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
 • Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
 • Upewnij się, że wymienione powyżej szczegóły znajdują się na stronie opisywanego produktu.



Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "W drodze do Wieczernika. Przyjmujemy Pana Jezusa. Ćwiczenia do religii dla klasy 3 szkoły podstawowej"?
Tytuł jest częścią serii edukacyjnej "W drodze do Wieczernika".
Wraz z innymi tytułami z cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Ile stron ma ta pozycja?
150 stanowi objętość stronicową książki W drodze do Wieczernika. Przyjmujemy Pana Jezusa. Ćwiczenia do religii dla klasy 3 szkoły podstawowej.
Jest wypełniona treścią edukacyjną udoskonaloną ilustracjami. Zawiera wartościowe, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, którym jest religia.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - W drodze do Wieczernika. Przyjmujemy Pana Jezusa. Ćwiczenia do religii dla klasy 3 szkoły podstawowej

 • Tytuł: Przyjmujemy Pana Jezusa 3 Zeszyt ucznia
 • Autor: Władysław Kubik
 • MEN: AZ-1-01/10
 • Wydawnictwo WAM
 • Seria W Drodze Do Wieczernika
 • Rok wydania: 2013
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 150
 • Format: 20.5x24.0cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 62332800124KS
 • Język: polski
 • Podtytuł: Ćwiczenia do klasy III szkoły podstawowej
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788377678633

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również




Odkryj radość z ogrodnictwa >>