W Kościele umacniamy wiarę. Podręcznik do nauki religii dla klasy VI szkoły podstawowej

W Kościele umacniamy wiarę. Podręcznik do nauki religii dla klasy VI szkoły podstawowej red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Zatwierdzenie przez komisję wychowania katolickiego: Podręcznik nr AZ-23-01/10-KR-2/15 do nauczania religii rzymsko-katolickiej w klasie VI szkoły...
19,99 * 21,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,00 zł

Opis

W Kościele umacniamy wiarę.

Podręcznik do nauki religii dla klasy VI szkoły podstawowej

red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski

Zatwierdzenie przez komisję wychowania katolickiego:

Podręcznik nr AZ-23-01/10-KR-2/15 do nauczania religii rzymsko-katolickiej w klasie VI szkoły podstawowej na terenie archidiecezji krakowskiej, zgodne z programem nauczania nr AZ-1-01/10.

Numer Imprimatur
– dopuszczenia do druku

Nr 914/2014 z dnia 7.05.2014r.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź popularne pytania i odpowiedzi

Kto napisał "W Kościele umacniamy wiarę. Podręcznik do nauki religii dla klasy VI szkoły podstawowej"?
red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski są autorami tego tytułu.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale są one bardzo wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja W Kościele umacniamy wiarę. Podręcznik do nauki religii dla klasy VI szkoły podstawowej została wydana przez Wydawnictwo św. Stanisława BM.


Jaki numer zgodności MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
914/2014 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Wskazanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień nadania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są oceniane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami merytorycznymi.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Ile stron zawiera ta pozycja?
"W Kościele umacniamy wiarę. Podręcznik do nauki religii dla klasy VI szkoły podstawowej" składa się z 192 stron. Jest wypełniony edukacyjną treścią opatrzoną grafikami. Zawarto w nim wartościowe, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas Szkoła podstawowa 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

W kontekście którego przedmiotu ta książka jest potrzebna?
Podręcznik wydano z myślą o konkretnej sekcji nauki, jaką jest religia.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - W Kościele umacniamy wiarę. Podręcznik do nauki religii dla klasy VI szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>