W Krzyżu zbawienie. Modlitewnik pasyjny

  • Karol Antoniewicz
  • Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
  • 9788381014717
  • 1 dzień + czas dostawy
W modlitewniku pasyjnym ks. Karola Antoniewicza, znajdziesz:- rozważania Drogi krzyżowej;- modlitwy na każdą niedzielę Wielkiego Postu;- rozmyślania o Męce Pańskiej;- litanie pasyjne oraz wiele przepięknych, głęboko teologicznych modlitw ułatwiających przeżycie okresu Wielkiego Postu.Karol Bołoz...
29,90

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 25,72 zł

Opis

W modlitewniku pasyjnym ks. Karola Antoniewicza, znajdziesz:
- rozważania Drogi krzyżowej;
- modlitwy na każdą niedzielę Wielkiego Postu;
- rozmyślania o Męce Pańskiej;
- litanie pasyjne oraz wiele przepięknych, głęboko teologicznych modlitw ułatwiających przeżycie okresu Wielkiego Postu.
Karol Bołoz Antoniewicz zwany również polskim Hiobem, urodził się 6 listopada 1807 r. w Skwarzawie w ormiańskiej rodzinie Józefa i Józefy z Nikorowiczów. W 1827 r. ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie we Lwowie. Brał czynny udział w powstaniu listopadowym. W 1833 r. ożenił się z Zofią Nikorowicz i miał z nią pięcioro dzieci. Po przedwczesnej śmierci wszystkich swoich dzieci opiekował się chorymi i opuszczonymi, udostępniają swój dwór w Skwarzawie na szkołę i szpital. Po śmierci żony Karol Antoniewicz wstąpił do zakonu jezuitów. Zasłynął jako kaznodzieja i misjonarz, zwalczał pijaństwo oraz inicjował akcje charytatywne. Po rozproszeniu jezuitów galicyjskich w 1848 r. głosił kazania w Krakowie, na Podkarpaciu, na Śląsku, a także w Poznańskiem. Niosąc pomoc zarażonym na cholerę, sam padł ofiarą epidemii i zmarł 14 listopada 1852 r. w Obrze. Jest autorem popularnych pieśni religijnych: Chwalcie łąki umajone, W krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie; czy Panie, w ofierze Tobie dzisiaj składam.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - W Krzyżu zbawienie. Modlitewnik pasyjny

Inni Klienci kupili również
Bestsellery - Książki