W. Legutko - nasiona Melisa lekarska 0.3 g

Powszechnie znana roślina wieloletnia wykorzystywana głównie w ziołolecznictwie. Można ją zbierać już w I roku uprawy, w latach następnych zbiór jest dwukrotny. Rośliny przed wytworzeniem kwiatów należy ściąć, wysuszyć, a następnie oberwać liście. Melisę jako przyprawę używa się do doprawiania...
5,19

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 5,19 zł

Opis

Powszechnie znana roślina wieloletnia wykorzystywana głównie w ziołolecznictwie. Można ją zbierać już w I roku uprawy, w latach następnych zbiór jest dwukrotny. Rośliny przed wytworzeniem kwiatów należy ściąć, wysuszyć, a następnie oberwać liście. Melisę jako przyprawę używa się do doprawiania sałatek, twarogu, zup, potraw mięsnych, ryb. Ma przyjemny, cytrynowo-miętowy zapach. Jako zioło stosowane jest szczególnie do sporządzania herbat i naparów uspokajających, wpływających dobroczynnie na układ nerwowy. Ponadto posiada właściwości przeciwbólowe, jest pomocna przy wzdęciach. Nadaje się do uprawy w doniczkach, pojemnikach, ogródkach ziołowych.

Szczegóły - W. Legutko - nasiona Melisa lekarska 0.3 g

  • Producent: W. Legutko - nasiona
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5903837930616
  • EAN: 5903837930616
  • Wymiary: 16 x 11.5 x 0.1 cm

Sposób przygotowania i przechowywania

Nasiona wysiewa się od marca do lipca do skrzynek lub na palety pod osłonami. W temp. 20-25°C wschody trwają do 2 tygodni. Na miejsce stałe należy wysadzać od drugiej połowy maja do sierpnia, w rozstawie 40x40 cm. Lubi stanowisko słoneczne, glebę żyzną, dobrze uprawioną. Przechowywać w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również