Wczoraj i dziś 8. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej

Wczoraj i dziś 8. Podręcznik do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej Nowa edycja 2021–2023. Podręcznik „Wczoraj i dziś” do historii dla 8 klasy szkoły podstawowej prezentuje w porządku chronologicznym treści od wybuchu II wojny światowej do czasów współczesnych. Informacje łatwo zrozumieć i...
74,45 * 75,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 69,52 zł

Opis

Wczoraj i dziś 8. Podręcznik do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej

Nowa edycja 2021–2023. Podręcznik „Wczoraj i dziś” do historii dla 8 klasy szkoły podstawowej prezentuje w porządku chronologicznym treści od wybuchu II wojny światowej do czasów współczesnych. Informacje łatwo zrozumieć i zapamiętać dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz zróżnicowanej, uwzględniajacej potrzeby współczesnego ucznia formie graficznej.

  • Umożliwia ćwiczenie umiejętności historycznych (praca z mapą, tekstem, ilustracjami) poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów źródłowych i dołączone do nich polecenia.
  • Ułatwia nauczanie historii i realizację podstawy programowej dzięki chronologicznemu przedstawieniu materiału.
  • Wzbudza zainteresowanie przedmiotem za pomocą takich elementów, jak Tajemnice sprzed wieków, Ciekawostki i Warto wiedzieć oraz ciekawe zdjęcia i grafiki.
  • Pomaga zrozumieć omawiane treści poprzez zastosowanie tabel, wypunktowań i schematów.
  • Ułatwia uporzadkowanie i powtórzenie wiadomości dzięki zebraniu najważniejszych wiadomości w podsumowaniu po każdym temacie oraz w formie mapy myśli po każdym rozdziale, a także Tablicom chronologicznym.
  • Pozwala sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy dzięki starannie dobranym pytaniom i poleceniom.
  • Umożliwia przygotowanie do sprawdzianów i egzaminu ósmoklasisty dzięki zamieszczonym wskazówkom do rozwiązywania zadań i zestawom różnorodnych zadań w tym typu egzaminacyjnego.

Wczoraj i dziś 8. Zeszyt ćwiczeń do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej

Nowa edycja 2021–2023. Zeszyt ćwiczeń „Wczoraj i dziś” do historii dla 8 klasy szkoły podstawowej pomaga utrwalać wiedzę i kształcić umiejętności historyczne.

  • Zachęca do wykonywania kolejnych zadań za pomocą ćwiczeń Na dobry początek.
  • Wzbudza zainteresowanie przedmiotem poprzez zadania do Tajemnic sprzed wieków.
  • Umożliwia zapoznanie się z dodatkowymi ćwiczeniami i samouczkami dzięki kodom QR zamieszczonym w publikacji.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto napisał "Wczoraj i dziś 8. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej"?
Za treścią tytułu stoją Katarzyna Panimasz, Iwona Janicka, Krzysztof Jurek, Lidia Leszczyńska, Robert Śniegocki, Agnieszka Zielińska.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Wczoraj i dziś 8. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej został opracowany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora bądź autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Kilka słów o wydawcy tego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to nie tylko wydawca podręczników, ale również partner dla nauczycieli, rodziców i uczniów, dostarczający najnowocześniejsze materiały edukacyjne. Swoim nietypowym podejściem do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, uzyskało zaufanie dziesiątek tysięcy szkół oświatowych w całej Polsce.

Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Wczoraj i dziś 8. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej "Wczoraj i dziś".
Podobnie jak pozostałe tytuły z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Wczoraj i dziś 8. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>