Wesołe przedszkole

Jest to kolejna część przygód uroczego ludzika z plasteliny, którego znamy z kart popularnego Plastusiowego pamiętnika i Przygód Plastusia. Tym razem nasz bohater trafia do przedszkola w Rabce, gdzie wraz ze swoimi przyjaciółmi i dziećmi przeżywa wiele barwnych i zabawnych przygód. Książka...
13,43 * 22,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 11,84 zł

Opis

Jest to kolejna część przygód uroczego ludzika z plasteliny, którego znamy z kart popularnego Plastusiowego pamiętnika i Przygód Plastusia. Tym razem nasz bohater trafia do przedszkola w Rabce, gdzie wraz ze swoimi przyjaciółmi i dziećmi przeżywa wiele barwnych i zabawnych przygód. Książka prezentuje wiele zabaw przedszkolnych, w tym m.in. zgadywanek i rymowanek, które z pewnością zainteresują młodych czytelników, wychowawców przedszkolnych i przekonają nieprzekonane dzieci do przedszkola. Całości dopełniają stylowe ilustracje.

Za treścią historyjki "Wesołe przedszkole" stoi Maria Kownacka.

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książki, której lektura sprawi mu wielką radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby tytuł "Wesołe przedszkole". Kolekcja krótkich bajek to doskonały sposób na to, by dziecko w wieku od trzech do pięciu lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

To idealna opcja dla malucha, który właśnie rozpoczyna swoją przygodę w przedszkolu. "Wesołe przedszkole" wprowadzi go w świat przedszkolny, pozwoli mu lepiej poznać otaczającą rzeczywistość i przygotować się na nowe wyzwania. Dzięki niej dziecko będzie miało poczucie pewności i gotowości do tego, co przed nim stoi.

Przedszkolaki w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym czasie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książeczek.

Przedstawiamy 5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Oryginalne, kolorowe ilustracje rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest również nieocenionym sposobem doskonalenia zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i opiekuna! Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Opowieść jest w miękkiej okładce. Lekkie wydanie sprawia, że wychodząc z domu na wycieczkę, bez problemu można ją zapakować do plecaka lub torby dziecka.

Jest to średnia lektura - ma 96 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Pozycja Wesołe przedszkole została wydana przez Wydawnictwo Siedmioróg. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu maluchowi, to zobacz również inne pozycje od tego wydawcy.