Wielka księga wakacji

Nareszcie wakacje! Czekają na nie i mali, i duzi! Wielka księga wakacji to znakomita publikacja dla starszych przedszkolaków. Znajdują się w niej zadania związane z letnim odpoczynkiem i miejscami, które można odwiedzić podczas wakacji. Dzieci przejdą labirynty z bohaterami polskich legend, poznają...
16,00 * 24,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,13 zł

Opis

Nareszcie wakacje! Czekają na nie i mali, i duzi!

Wielka księga wakacji to znakomita publikacja dla starszych przedszkolaków. Znajdują się w niej zadania związane z letnim odpoczynkiem i miejscami, które można odwiedzić podczas wakacji. Dzieci przejdą labirynty z bohaterami polskich legend, poznają ciekawe miejsca w Europie, skompletują ekwipunek podróżnika. W książce znajdują się różnorodne zadania: plątaninki, obrazki do wyszukiwania różnic i podobieństw, kolorowanki. Dodatkowo w publikacji zawarto opisy zabaw podwórkowych, gier zespołowych i propozycje wykonania pamiątek z wakacji.

Pogodne wiersze Agnieszki Frączek, Doroty Gellner i Beaty Szurowskiej wprowadzą dzieci w radosny czas letniego odpoczynku, a opowiadania znanych polskich autorów takich jak: Anna Onichimowska, Grzegorz Kasdepke czy Paweł Beręsewicz będą zachętą do rozmowy o tym, co można robić podczas wakacji.

Książeczka "Wielka księga wakacji" to praca zbiorowa, więc nad stworzeniem treści pracowało kilka osób.

Sięgnij po tę książeczkę, jeśli szukasz wartościowej publikacji dla dziecka. Wypełni mu czas i dodatkowo zainspiruje do twórczych aktywności, wspierając na jego rozwój i odkrywanie pasji. Coś pożytecznego i dobra zabawa w jednym!

Pragnąc wspierać poprawny rozwój maluchów w wieku od 5 do 7 lat, warto wręczać im specjalnie przeznaczone dla nich książki.

Przedstawiamy 5 zalet czytania książeczek z maluchami:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają szerzej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Są również doskonałym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.
  • Ponadto lektura książek wspiera dzieci w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań trenuje aparat mowy i rozwija słownictwo.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Książkę wydano w twardej oprawie. Dzięki dobrej jakości wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po lekturze całości książeczki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy perypetii bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się - sprawdź również następne bajki z serii "Wielkie księgi".

Jest to średnia książka - jej długość to 144 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Wielka księga wakacji" opublikowało Wydawnictwo MAC. Jeśli ta książeczka zaintryguje malucha, to zobacz również pozostałe pozycje tego wydawcy.