Witek Sprytek i inne opowieści.

  • Henryk Jerzy Chmielewski
  • Ongrys
  • 9788361596172
  • 48 godzin + czas dostawy
Witek Sprytek i inne opowieści - antologia komiksów Papcia ChmielaPapcio Chmiel jest jednym z nestorów polskiego komiksu, a przygody najpopularniejszych bohaterów - Tytusa, Romka i A'tomka - ukazywały się przez ponad sześćdziesiąt lat! Zna je kilka pokoleń czytelników. Wielu z nich nie wie jednak,...

62.10

-10%

69.00 zł

Dodaj do schowka

Opis

Witek Sprytek i inne opowieści - antologia komiksów Papcia Chmiela
Papcio Chmiel jest jednym z nestorów polskiego komiksu, a przygody najpopularniejszych bohaterów - Tytusa, Romka i A'tomka - ukazywały się przez ponad sześćdziesiąt lat! Zna je kilka pokoleń czytelników. Wielu z nich nie wie jednak, że poza Tytusem Papcio rysował też inne komiksy.
Papcio Chmiel debiutował w czasopiśmie Świat Przygód rysując m.in. przygody sierżanta Kinga oraz zabawne perypetie Sadełka i Szczudełka. Po przekształceniu Świata Przygód w Świat Młodych w gazecie ukazały się serie Witek Sprytek oraz Cyrk Bum tarara. Niedługo potem Papcio rozpoczął rysowanie Tytusa, którego rysuje do dziś, a w międzyczasie sporadycznie tworzył też inne komiksy - Roza i Bitka, Kapitana Mewkę, Hipcia i Gapcia, Ankę Telemankę oraz całe mnóstwo ilustracji.
Wszystkie nie-Tytusowe komiksy Papcia Chmiela zostały zebrane w niniejszej antologii.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Witek Sprytek i inne opowieści.

Inni Klienci kupili również