Wyspa wolności

Druga część cyklu dla dzieci pt. Sowie opowieści, Érica-Emmanuela Schmitta, autora „Oskara i pani Róży”. Lila i Danek, rodzeństwo niesfornych króliczków, nie słucha rodziców i za nic ma wszelkie zakazy. Sowa Minerwa zabiera je pewnego razu na Wyspę Wolności, gdzie na ma żadnych zasad i wszyscy są...
20,86 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,41 zł

Opis

Druga część cyklu dla dzieci pt. Sowie opowieści, Érica-Emmanuela Schmitta, autora „Oskara i pani Róży”.

Lila i Danek, rodzeństwo niesfornych króliczków, nie słucha rodziców i za nic ma wszelkie zakazy. Sowa Minerwa zabiera je pewnego razu na Wyspę Wolności, gdzie na ma żadnych zasad i wszyscy są wolni. Rychło okazuje się, że to tak naprawdę nikomu nie służy. Skruszone króliczki chętnie wracają do domu.

Książki w serii Sowie opowieści znanego francuskiego pisarza i filozofa pomagają dzieciom dorastać i lepiej rozumieć świat.

Éric Emmanuel Schmitt jest autorem historii "Wyspa wolności".

Oryginalny tytuł prezentowanej książki to Les Contes de la Chouette - L'Île de la Liberté.

Publikacja pt. "Wyspa wolności" została zakwalifikowana do kategorii Bajki wiersze i opowiadania. Idealnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Pozytywne historyjki z morałem zapewniają maluchowi świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Zbiór krótkich opowieści to dobry sposób na to, by kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Przedszkolaki w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym okresie bardzo intensywnie. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą adekwatnych lektur.

5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie z maluchem daje mu dobrą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia zdolności mówienia. Rozmawianie z dorosłym o treści pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to super rozrywka dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że znacznie trudniej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie wahaj się i kup także następne części z serii "Sowie Opowieści".

Jest to stosunkowo krótka lektura - jej długość: 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Wyspa wolności" udostępniło Wydawnictwo Media Rodzina. Jeśli ta książeczka wciągnie szkraba, to sprawdź także inne publikacje tego wydawcy.