X-mix Boraks - sól sodowa do prania i sprzątania 1 kg

Produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zawodowego. Produkt stosowany jest w produkcji przemysłowej, w szczególności: ceramiki, detergentów, szkła borokrzemowego, włókien szklanych izolacyjnych.

10.99 zł

Cena za kg : 10.99zł

Dodaj do schowka

Opis

Boraks - czteroboran sodu dziesięciowodny to jeden z najczęściej wykorzystywanych w przemyśle związków boru. W przyrodzie występuje w postaci minerału o nazwie tinkal.

Boraks znalazł zastosowanie w codziennym życiu jako ekologiczny środek do czyszczenia niemal każdego rodzaju powierzchni. Naturalnie występuje w postaci hydratu - jego bezbarwne kryształy są bardzo dobrze rozpuszczalne w wodzie. Stosuje się go w wielu dziedzinach życia: jest np. świetnym środkiem wybielającym, można go też dodawać do prania w orzechach piorących. Odpowiednio przygotowany stanowi substancję czyszczącą zabrudzone powierzchnie. Znajduje zastosowanie również jako płyn do naczyń oraz środek do czyszczenia zlewów i kafelek. Doskonale sprawdza się przy czyszczeniu powierzchni przezroczystych, takich jak okna oraz lustra.

Preparat z boraksu świetnie sprawdza się także przy niwelowaniu nieprzyjemnych zapachów. W przemyśle służy za topik do lutowania i spawania. Stosuje się go również jako środek owadobójczy i chwastobójczy.

Boraks znajduje zastosowanie głównie:

  • jako środek do prania (wybielający i zmiękczający),
  • jako środek do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni,
  • do udrażniania rur ściekowych,
  • do usuwania nieprzyjemnych zapachów,
  • jako topik do lutowania i spawania,
  • jako środek chwastobójczy i owadobójczy.

W przemyśle boraks stosowany jest również do wytwarzania wielu produktów. Najczęściej są to: ceramika, detergenty, szkło borokrzemowe i włókna szklane izolacyjne.

Prezentowany produkt pakowany jest w szczelne plastikowe opakowanie o pojemności 1 kg.

Składniki - X-mix Boraks - sól sodowa do prania i sprzątania 1 kg

czteroboran sodu dziesięciowodny

Sposób przygotowania i przechowywania

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Przechowywać pod zamknięciem. Podczas stosowania używać rękawice ochronne/ odzież ochronną/ ochronę oczu/ ochronę twarzy. W przypadku dostania się do oczu ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku narażenia lub styczności zasięgnąć porady/ zgłosić się pod opiekę lekarza.

Informacja alergenna

Na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające: gluten, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - X-mix Boraks - sól sodowa do prania i sprzątania 1 kg