Yango Kurkumina indyjska - ekstrakt 95% 40 g

Oryginalna indyjska kurkumina. 800 mg ekstraktu z kłącza kurkumy. Wysoka standaryzacja zapewnia gwarancję jakości. Bez dodatków i wypełniaczy.

39.99 zł

-18%

49.00 zł

Cena za kg : 999.75zł

Dodaj do schowka

Opis

Kurkumina pochodząca z kłącza ostryżu długiego, inaczej zwanego ostryżem indyjskim, jest naturalnym związkiem polifenolowym. Największe uprawy ostryżu istnieją w Indiach, Chinach, Indonezji, Tajlandii, Wietnamie oraz na Filipinach. Kurkumina znana jest w Europie jako szafran indyjski dzięki wyrazistemu smakowi i złotemu kolorowi. Wykorzystywana była od dawna jako środek leczniczy w starożytnej medycynie chińskiej. Zwracano uwagę na jej zdolność do łagodzenia niestrawności i przyspieszania leczenia trudno gojących się ran oraz blizn. Zalecano jej stosowanie także przy dolegliwościach żołądka i wątroby ze względu na działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

Kurkumina znalazła swoje miejsce w kuchni orientalnej pod postacią intensywnej przyprawy – kurkumy. Jej szerokie zastosowanie pozwala używać jej jako przyprawę do drobiu, makaronów, zup, ryb, roślin strączkowych, ale także napojów i herbat. Dzięki niej nasze potrawy nabiorą wspaniałego złocistego koloru. Stosowana jest również do konserwacji żywności. W połączeniu z innymi przyprawami tworzy ciekawe mieszanki, np. orientalne curry i sambar masala. Można stosować ją do przygotowania domowych kosmetyków – maseczek do twarzy czy płukanek.

Producent, polska firma Yango, dba o to, by sprzedawane produkty były wysokiej jakości, a naturalne składniki sprowadza prosto z miejsc ich naturalnego występowania. Yango w dialekcie cebuańskim znaczy „ukłon”, który producent kieruje w stronę natury i swoich zadowolonych klientów.

Składniki - Yango Kurkumina indyjska - ekstrakt 95% 40 g

Ekstrakt z kłącza kurkumy indyjskiej (Curcuma longa) standaryzowany na zawartość 95% kurkuminoidów.

Sposób przygotowania i przechowywania

Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom oraz kobietom w ciąży i karmiącym.

Dane producenta/dystrybutora

YANGO Sp. z o.o., ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Yango Kurkumina indyjska - ekstrakt 95% 40 g

  • Producent: Yango
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5905279845770
  • EAN: 5905279845770
  • Wymiary: 20.5 x 12 x 5 cm