Yango Liposomalna Witamina C 1000 Suplement diety 60 kaps.

Yango Liposomalna witamina C 60 kapsułek DO CZEGO SŁUŻY NAM WITAMINA C? Witamina C, powszechnie znana jako kwas askorbinowy, jest niezbędnym składnikiem odżywczym. Ludzki organizm potrzebuje witaminy C do różnych podstawowych funkcji. Witamina C odgrywa również ważną rolę w produkcji kolagenu....
49,99 * 64,88 zł
Cena za kaps. : 0.83zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 59,38 zł

Opis

Yango Liposomalna witamina C 60 kapsułek

DO CZEGO SŁUŻY NAM WITAMINA C?

Witamina C, powszechnie znana jako kwas askorbinowy, jest niezbędnym składnikiem odżywczym. Ludzki organizm potrzebuje witaminy C do różnych podstawowych funkcji.

Witamina C odgrywa również ważną rolę w produkcji kolagenu.

Większość zwierząt potrafi wytwarzać własną witaminę C. Niestety człowiek nie ma takiej możliwości. Z tego powodu tak ważne jest przyjmowanie odpowiedniej dawki witaminy C w naszej diecie.

Witamina C, podobnie jak wiele innych niezbędnych składników odżywczych, jest rozpuszczalna w wodzie. Sprawia to, że ​​jej wchłanianie w komórkach może być pewnym wyzwaniem.

Nasze komórki pokryte są błoną, która umożliwia przenikanie składników odżywczych do środka. Jednak błona ta zbudowana jest głównie z tłuszczów i przepuszcza do komórki jedynie niewielką ilość tych rozpuszczalnych w wodzie.

CZYM SĄ LIPOSOMY?
Liposomy to pęcherzyki składające się z płynu i dwuwarstwy lipidowej. Są one najlepszymi transporterami międzykomórkowymi, ponieważ składają się z tych samych lipidów, które tworzą błony komórkowe.

Błona komórkowa w ludzkim organizmie funkcjonuje w taki sposób, by przepuszczać pewne składniki do komórki, a zatrzymywać inne. Ponieważ składa się ona z dwuwarstwy lipidowej, umieszczenie w niej składników odżywczych rozpuszczalnych w tłuszczach może być łatwiej osiągalne.

Liposomy stały się przełomowym odkryciem, ponieważ pomogły one zwiększyć biodostępność składników odżywczych rozpuszczalnych w wodzie. W tym przypadku dwuwarstwa lipidowa otacza rozpuszczalny w wodzie składnik odżywczy.

CO OZNACZA „BIODOSTĘPNOŚĆ”?
Kiedy składniki odżywcze są wchłaniane do komórek, przepuszczają one jedynie jakąś ich część. Reszta może być przechowywana przez organizm do późniejszego wykorzystania lub jest wydalana. Procent wchłanianego składnika odżywczego to jego biodostępność.

CO TO JEST LIPOSOMALNA WITAMINA C?
Liposomy mogą być wytwarzane z popularnych tłuszczów, takich jak olej słonecznikowy. Stosuje się je jako skuteczną metodę podawania leków i składników odżywczych już od lat 70-tych XX wieku. Mówiąc dokładniej, liposomy to fosfolipidy – związki pokrewne z lipidami, tworzącymi nasze błony komórkowe.

W przypadku suplementów diety z liposomalną witaminą C, proces enkapsulacji liposomalnej zatrzymuje witaminę C w mikroskopijnych kulkach fosfolipidowych.

Szczegóły - Yango Liposomalna Witamina C 1000 Suplement diety 60 kaps.

  • Producent: Yango
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5904194062170
  • EAN: 5904194062170

Składniki - Yango Liposomalna Witamina C 1000 Suplement diety 60 kaps.

kwas L-askorbinowy (witamina C) , nośniki: maltodekstryna, glicerol; emulgator: fosfolipidy z lecytyny słonecznikowej. Skład kapsułki: celuloza roślinna (wegetariańskie).

Wartości odżywcze

Składnik aktywny 1 kapsułka 2 kapsułki

  • Liposomalna witamina C 400 mg (500%*) 800 mg (1000%*)

*RWS – referencyjna wartość spożycia

Sposób przygotowania i przechowywania

Zalecane spożycie: 1 kapsułka 2 razy dziennie. Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik suplementu. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. Nie stosować u osób mających predyspozycje do tworzenia kamieni nerkowych lub chorujących na kamicę nerkową.

Informacja alergenna

Nie zawiera skorupiaków, jaj, ryb, orzechów, soi, składników mlecznych, selera, gorczycy, sezamu.

Dane producenta/dystrybutora

Yango Sp. z o.o Granitowa 3/lok. 14, 02-681 Warszawa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>