Z fizyką w przyszłość 2. Zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony. Część 2

Zbiór zadań Z fizyką w przyszłość 2 jest kontynuacją części pierwszej, realizuje wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej z zakresu rozszerzonego. Zamieszczone w nim zadania są skorelowane z rozdziałami podręcznika Z fizyką w przyszłość cz. 2 dla szkół ponadgimnazjalnych. Ułożone według...
31,56

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 30,77 zł

Opis

Zbiór zadań Z fizyką w przyszłość 2 jest kontynuacją części pierwszej, realizuje wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej z zakresu rozszerzonego. Zamieszczone w nim zadania są skorelowane z rozdziałami podręcznika Z fizyką w przyszłość cz. 2 dla szkół ponadgimnazjalnych. Ułożone według rosnącego stopnia trudności przyjmują zróżnicowaną formę – zadań jedno- i wielostopniowych, tabel, wykresów. Obejmują wiadomości z zakresów podstawowego i rozszerzonego.

Mocną stroną zbioru jest to, że zawarte w nim zadania odwołują się do sytuacji rzeczywistych, pobudzają uczniów do myślenia, stawiania pytań i rozwiązywania realnych problemów. Sprawdzają i rozwijają zarówno ich wiedzę matematyczną, jak i zainteresowania.

Zbiór jest skierowany przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy interesują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Na końcu zamieszczono pomocne przy rozwiązywaniu zadań tabele stałych fizycznych.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź popularne pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Z fizyką w przyszłość 2. Zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony. Część 2"?
Agnieszka Bożek, Katarzyna Nessing, Jadwiga Salach to autorzy tej książki.
Są autorami paru podręczników, ale ich treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Z fizyką w przyszłość 2. Zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony. Część 2 został wydany przez Wydawnictwo Zamkor.


Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora lub autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Która to jest część książki?
Jest to część 2 tego podręcznika.


Jaki jest zakres wiedzy tej książki?
Ten podręcznik jest dedykowany dla poziomu rozszerzonego. Przeznaczona dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Do zdobywania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnej dziedzinie nauki, jaką jest fizyka.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
168 to długość podręcznika "Z fizyką w przyszłość 2. Zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony. Część 2".
Jest wypełniony edukacyjną treścią udoskonaloną ilustracjami. Zawiera znaczące i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Z fizyką w przyszłość 2. Zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony. Część 2"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej "Z FIZYKĄ W PRZYSZŁOŚĆ".
Podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Z fizyką w przyszłość 2. Zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony. Część 2

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>