Z fizyką w przyszłość. Podręcznik. Część 2. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadgimnazjalne

Podręcznik Z fizyką w przyszłość. Część 2. jest podzielony na następujące rozdziały tematyczne: Drgania i fale mechaniczne, Zjawiska termodynamiczne, Pole elektrostatyczne, Prąd stały, Pole magnetyczne. Elektromagnetyzm, Optyka, Dualna natura promieniowania i materii, Modele przewodnictwa...
47,90 * 55,40 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 44,65 zł

Opis

Podręcznik Z fizyką w przyszłość. Część 2. jest podzielony na następujące rozdziały tematyczne:

 • Drgania i fale mechaniczne,
 • Zjawiska termodynamiczne,
 • Pole elektrostatyczne,
 • Prąd stały,
 • Pole magnetyczne. Elektromagnetyzm,
 • Optyka,
 • Dualna natura promieniowania i materii,
 • Modele przewodnictwa elektrycznego,
 • Aneks 3. Doświadczenia.

Podręcznik Z fizyką w przyszłość (część 1. i 2.) zawiera wszystkie treści, których znajomość obowiązuje na maturze z fizyki, niezależnie od tego, na którym etapie edukacyjnym były realizowane. Uczniowie poznają sposoby rozwiązywania problemów, które często pojawiają się w arkuszach maturalnych. Trudne treści są zilustrowane wieloma rozwiązanymi zadaniami. Przykłady pokazują zastosowanie teorii w praktyce. W aneksie szczegółowo zostały opisane doświadczenia wymienione w podstawie programowej z fizyki w zakresie rozszerzonym.

Zakres omawianych w podręczniku zagadnień jest zgodny z podstawą programową.

Podręcznik został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r. 

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Z fizyką w przyszłość. Podręcznik. Część 2. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadgimnazjalne"?
Za treścią książki stoją Maria Fiałkowska, Barbara Sagnowska, Jadwiga Salach.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale te treści są wyjątkowo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Z fizyką w przyszłość. Podręcznik. Część 2. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadgimnazjalne" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zgodności MEN posiada opisywany podręcznik szkolny?
548/2/2013/2016 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Numer MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień wydania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez metodyków Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową, jak również z kryteriami merytorycznymi.


Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu listy książek do szkoły dzielą Cię trzy kroki:
 • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autorów, nazwę wydawnictwa.
 • Upewnij się, że wymienione wyżej szczegóły znajdują się na karcie opisywanego produktu.Ile stron zawiera ta pozycja?
Ten tytuł liczy 448 stron. Jest wypełniony treścią edukacyjną opatrzoną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w nim ważne, starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Jaki jest zakres wiedzy tego podręcznika?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Do której klasy i na jakim poziomie edukacji potrzebny jest ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Dla którego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest fizyka.


O wydawcy tego podręcznika:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najdłużej funkcjonujących wydawnictw na terenie Polski, które zaczynało swoją działalność w 1945 roku. Od wydania pierwszego podręcznika, opublikowano ponad 25000 tytułów, o łącznym nakładzie ponad 2 mld egzemplarzy. Aktualnie WSiP specjalizuje się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy, z udziałem uznanych naukowców, ekspertów i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami oferuje też platformę internetową WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników, a także Klub Nauczyciela.

Która to część książki?
Jest to część 2 tego podręcznika.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o zeszytach. Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Z fizyką w przyszłość. Podręcznik. Część 2. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadgimnazjalne

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>