Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą Outlet

Książka „Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą” adresowana jest do dzieci 5 i 6-letnich. Została opracowana zgodnie z nową Podstawą programową wychowania przedszkolnego. Proponowane zabawy i zadania mają na celu nie tylko przygotowanie do podjęcia nauki czytania i pisania w szkole, ale też...
7,56 * 14,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 7,02 zł

Opis

Książka „Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą” adresowana jest do dzieci 5 i 6-letnich. Została opracowana zgodnie z nową Podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Proponowane zabawy i zadania mają na celu nie tylko przygotowanie do podjęcia nauki czytania i pisania w szkole, ale też kształtowanie umiejętności społecznych niezbędnych do poprawnych relacji z dziećmi i dorosłymi.

Ćwiczenia zawarte w książce rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, percepcję wzrokową i słuchową, orientację przestrzenną oraz procesy poznawcze. Dzieci, pomagając bohaterom książeczki, uczą się rozwiązywania problemów oraz uwrażliwiają na potrzeby i uczucia innych.

Katarzyna Siedlanowska jest autorem książki "Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą".

Książeczka pt. "Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą" powstała z myślą o kilkulatkach. Dzięki niej przedszkolaki mogą rozwijać kreatywność i zdolności poznawcze. Rozwój i dobra zabawa w jednym!

Przedstawiamy 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Dzięki lekturze rozwija się u nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością zmotywuje malucha do zadawania licznych pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Poza tym lektura książeczek wspomaga dzieci w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz ćwiczy aparat mowy i wzbogaca słownictwo.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Historia jest w miękkiej oprawie. Poręczne wydanie sprawia, że wyruszając na wyprawę, łatwo ją spakować do plecaka dziecka.

Jest to średniej długości książka - ma 64 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Z Maciusiem i Zuzią dzieci się nie nudzą" opublikowało Wydawnictwo Niko. Jeśli ta książeczka zaintryguje małego człowieka, to wybierz także pozostałe pozycje od tego wydawcy.

Ten tytuł to idealny przykład, że nie musisz wydawać dużych kwot, by zapewnić dziecku dostęp do wartościowej rozrywki, takiej jak książki lub kolorowanki.