Za Putina. Mroczny portret faszystowskich ruchów młodzieżowych w Rosji

WIEJĄCY GROZĄ REPORTAŻ O MŁODYCH ROSYJSKICH FASZYSTACH Pogrążona w wojennej gorączce Rosja tonie w faszystowskich symbolach. Gorliwi „patrioci” atakują dziennikarzy, działaczy opozycji i każdego podejrzewanego o zdradę ojczyzny. Internetowi trolle wrzucają do sieci zmyślnie zmontowane klipy wideo...
55,98 * 64,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 55,80 zł

Złap hity miesiąca >>

Opis

WIEJĄCY GROZĄ REPORTAŻ O MŁODYCH ROSYJSKICH FASZYSTACH

Pogrążona w wojennej gorączce Rosja tonie w faszystowskich symbolach. Gorliwi „patrioci” atakują dziennikarzy, działaczy opozycji i każdego podejrzewanego o zdradę ojczyzny. Internetowi trolle wrzucają do sieci zmyślnie zmontowane klipy wideo przedstawiające wściekłych młodych mężczyzn i wzywają obywateli do przyłączenia się i poparcia „sprawy”. Państwowa telewizja straszy widzów fałszywymi opowieściami o antyrosyjskich spiskach i ludobójczych dążeniach złego Zachodu. Dzieci dumnie paradują w parawojskowych mundurach po placu Czerwonym. Oto Rosja drugiej dekady XXI wieku: kraj agresywnego gniewu i nacjonalistycznej erupcji, w którym apokaliptyczny sposób myślenia opanowuje umysły młodzieży – Rosjan jutra, którzy niedługo dojdą do głosu w rosyjskiej polityce.

Równie fascynująca, co niepokojąca książka Za Putina pokazuje, w jaki sposób Rosja znalazła się w tym miejscu i do czego może doprowadzić stosowana przez Putina inżynieria społeczna – do powstania faszystowskiego pokolenia jeszcze bardziej brutalnego i zideologizowanego niż cokolwiek, co ten kraj widział wcześniej.


O książce

Przyprawiające o dreszcze śledztwo dziennikarskie.

FINANCIAL TIMES

Bezlitosny i ważny portret Putlerjugend ze wszystkimi jego paradoksami i sadyzmem.

PETER POMERANTSEV, autor książki Jądro dziwności. Nowa Rosja

Ian Garner przeprowadził dogłębne, ale i mrożące w żyłach śledztwo dziennikarskie. Skrupulatnie opisuje, jak niespotykany poziom nienawiści przenika dużą część społeczeństwa poniżej trzydziestego roku życia, które dorastało pod okiem Putina. Nikt nie może skończyć czytania tej książki i nadal wierzyć, że inwazja na Ukrainę była tylko winą jednego złego faceta na Kremlu. Niezależnie od tego, co wydarzy się w czasie wojny, przez wiele lat będziemy zmagać się z konsekwencjami rosyjskiego faszyzmu.

NICK COHEN, felietonista Observera i autor

Kryminalistycznie precyzyjna i trzymająca w napięciu analiza zmierzania rosyjskiej młodzieży w kierunku wspieranego przez państwo brutalnego faszyzmu.

DAVID PATRIKARAKOS, autor książki War in 140 Characters: How Social Media Is Reshaping Conflict in the Twenty-First Century

Jeśli myślałeś, że Rosja Putina jest wolną od ideologii kleptokracją, a większość Rosjan wstydzi się inwazji na Ukrainę lub się jej sprzeciwia, przeczytaj porywającą historyczno-kulturową analizę Garnera, opisującą sposób, w jaki część rosyjskiej młodzieży popadła w faszystowską euforię, wspierając nielegalną inwazję ich kraju na Ukrainę.

MARIA POPOVA, profesor nauk politycznych, katedra Jean Monnet, Uniwersytet McGilla w Montrealu

Wyjątkowa książka przedstawiająca rozwój rosyjskiego faszyzmu w sposób wieloaspektowy i zniuansowany. Jasno pokazuje zagrożenie, jakie stanowi on dla sąsiadów Rosji, liberalnego porządku międzynarodowego i samej Rosji.

MART KULDKEPP, profesor historii i polityki skandynawskiej, University College London

Szczegóły - Za Putina. Mroczny portret faszystowskich ruchów młodzieżowych w Rosji

 • Tytuł: Za Putina
 • Autor: Ian Garner
 • Wydawnictwo Prześwity
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 344
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381755580
 • Język: polski
 • Podtytuł: Mroczny portret faszystowskich ruchów młodzieżowych w Rosji
 • Oryginalny tytuł: Z Generation: Into the Heart of Russia's Fascist Youth
 • Tłumacz: Kowalczyk Marcin
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381755580
 • EAN: 9788381755580
 • Wymiary: 14.1x21.8x1.6 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również