Żabki grają w łapki. Maluszki ćwiczą rączki, nóżki i paluszki

Kiedy żabki grają w łapki, to maluszki ćwiczą rączki, nóżki i paluszki! Poznajcie niezawodny sposób na idealne spędzenie czasu ze swoimi maluchami. W książce znajdziecie mnóstwo wierszyków wraz z zabawami paluszkowymi, wydawaniem odgłosów różnych zwierząt i ich naśladowaniem. Podczas zabawy dziecko...
18,64 * 32,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,69 zł

Opis

Kiedy żabki grają w łapki, to maluszki ćwiczą rączki, nóżki i paluszki!

Poznajcie niezawodny sposób na idealne spędzenie czasu ze swoimi maluchami. W książce znajdziecie mnóstwo wierszyków wraz z zabawami paluszkowymi, wydawaniem odgłosów różnych zwierząt i ich naśladowaniem. Podczas zabawy dziecko wykonuje ćwiczenia logopedyczne, wzmacnia motorykę ręki i poznaje nazwy części ciała.

Książka podzielona jest na trzy części dotyczące motoryki dziecka. Pierwsza część dotyczy poznawania schematu ciała oraz nazw jego części i stanowi wprowadzenie do zabaw ruchowych. Druga część to wierszyki wspierające zabawy ruchowe, polegające na naśladowaniu ruchów zwierząt. Do tego krótkie wskazówki opisujące pożądane ruchy dziecka. Trzecia część to zabawy paluszkowe.

„Żabki grają w łapki…” to już kolejny, po „Idą mrówki po brzuszku. Wierszyki do zabaw dla maluszków” oraz „Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki”, tytuł Elżbiety i Witolda Szwajkowskich, wspierający rozwój najmłodszych. Książka przeznaczona dla dzieci od 3. roku życia.

Autorem książeczki "Żabki grają w łapki. Maluszki ćwiczą rączki, nóżki i paluszki" jest Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski.

Jeśli szukasz dla dziecka książeczki, której czytanie sprawi mu wielką radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Żabki grają w łapki. Maluszki ćwiczą rączki, nóżki i paluszki". Krótka forma to świetny pomysł, aby dziecko w wieku od 3 do 5 lat zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Pragnąc wspierać prawidłowy rozwój maluchów w wieku od 3 do 4 lat, warto wręczać im specjalnie przeznaczone dla nich książeczki.

Czytanie książeczek ma same zalety i ułatwia rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z maluchem stwarza mu świetną okazję do ćwiczenia i rozwijania umiejętności mówienia. Rozmowa z dorosłym o bohaterach pozytywnie wpływa na rozwój.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Książkę wydano w twardej okładce. Dzięki takiemu wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po przeczytaniu książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy przygód bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się - sprawdź także kolejne bajki z serii "Wierszyki do zabaw dla maluszków".

Jest to średnia publikacja - jej długość: 96 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Pozycja Żabki grają w łapki. Maluszki ćwiczą rączki, nóżki i paluszki została opublikowana przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Jeśli ta książeczka spodoba się maluchowi, to wybierz również pozostałe tytuły tego wydawcy.