Zdrowie. Elementarz Ważnych Słów

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno...
12,73 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,04 zł

Opis

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat.

Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój.

Z tomu Zdrowie dziecko dowie się, jak dbać o zdrowie, dlaczego to takie ważne, i czy zdrowie polega tylko na dbaniu o ciało.

Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak pracować z książką i rozmawiać z dzieckiem o kwestiach związanych ze zdrowiem i dbaniem o siebie.

Autorem książeczki "Zdrowie. Elementarz Ważnych Słów" jest Helen Mortimer, Cristina Trapanese.

W oryginale książka ma tytuł: Big Words for Little People. Being Healthy.

Znasz malucha, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, wręczając mu książki tłumaczące otaczającą rzeczywistość. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z Twoją pomocą. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Poznaj 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Oryginalne, kolorowe obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Ponadto lektura książeczek wspiera przedszkolaków w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz ćwiczy aparat mowy i poszerza ich słownictwo.
  • To super rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

 

Książkę wydano w twardej okładce. Dzięki solidnemu wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tego cyklu, nie zastanawiaj się - zamów również kolejne części z cyklu "Elementarz Ważnych Słów".

Tytuł to 1. wydanie w języku polskim. Oryginalnie książka została wydana w j. angielskim. Za przełożenie pozycji na polski odpowiada Grzyb Katarzyna.

Jest to dość krótka publikacja - jej długość to 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Zdrowie. Elementarz Ważnych Słów" opublikowało Wydawnictwo Słowne Młode. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała szkrabowi, to zobacz również inne publikacje od tego wydawcy.

Szczegóły - Zdrowie. Elementarz Ważnych Słów

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>