Ziemniak. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Dlaczego ziemniaki robią się miękkie podczas gotowania, a upieczone chipsy chrupią? Co to jest skrobia? Jak zrobić mąkę ziemniaczaną? Czemu wydrążony ziemniak nie tonie? Czy można przebić kartofla papierową słomką? Oto wspaniała książeczka dla starszaków i uczniów pierwszych klas szkoły...
8,49 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 15,20 zł

Opis

Dlaczego ziemniaki robią się miękkie podczas gotowania, a upieczone chipsy chrupią? Co to jest skrobia? Jak zrobić mąkę ziemniaczaną? Czemu wydrążony ziemniak nie tonie? Czy można przebić kartofla papierową słomką?

Oto wspaniała książeczka dla starszaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, pełna pomysłów na fascynujące zabawy, dzięki którym dzieci będą samodzielnie dokonywać naukowych odkryć. Zamiast skomplikowanych wyjaśnień, autorzy proponują małym odkrywcom serię dziesięciu eksperymentów z ziemniakiem i łatwo dostępnymi przedmiotami codziennego użytku. Przystępna forma, prosty, zrozumiały język i zabawne ilustracje rozbudzą w dzieciach ciekawość i miłość do nauki.

Podczas robienia eksperymentów z książki „Ziemniak. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką” dziecko:

  • nauczy się stosować prawo Archimedesa, robiąc ziemniaczane łódki;
  • zrozumie, czym jest osmoza, drążąc kartoflaną studnię;
  • odkryje, czym jest środek ciężkości, balansując warzywem;
  • a także nauczy się robić puree, mąkę ziemniaczaną, frytki i o wiele więcej!

Wszystkie fascynujące eksperymenty dzieci powinny przeprowadzać pod opieką osoby dorosłej.

Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii Przygody z nauką.

Za treścią historyjki "Ziemniak. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką" stoi Ccile Jugla, Jack Guichard, Laurent Simon, Katarzyna Grzyb.

Oryginalny tytuł prezentowanej pozycji to La Science est dans la pomme de terre.

Znasz przedszkolaka, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki tłumaczące otaczającą rzeczywistość. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z korzystając z Twojego wsparcia właśnie w tej publikacji. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Maluchy w wieku 4-7 lat rozwijają się w tym czasie bardzo intensywnie. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą adekwatnych lektur.

5 zalet czytania książek z dziećmi:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Poprzez lekturę rozbudza się u nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością pobudzi malucha do zadawania niekończących się pytań.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Ponadto lektura książeczek wspiera małych ludzi w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i poszerza zakres słownictwa.
  • Czytanie to wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim więź.

 

Książkę wydano w twardej okładce. Dzięki solidnemu wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po lekturze całości książeczki, dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tej serii, nie wahaj się i sprawdź również pozostałe książki z cyklu "Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką".

Jest to stosunkowo krótka lektura - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja Ziemniak. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką została wydana przez Wydawnictwo Harperkids. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę malucha, to wybierz także inne tytuły od tego wydawcy.

Szczegóły - Ziemniak. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>