Złota twierdza

Akcja "Złotej Twierdzy" rozgrywa się w roku 1635 i 1636. Trójka młodych przyjaciół - Ezdrasz, Piotr i Maciek - z polecenia kilku magnatów oraz władz Gdańska pełni tajną misję przy Charlesie Ogierze - sekretarzu posła francuskiego de Mesmesa, który bierze udział w polsko-szwedzkich rokowaniach...
24,54 * 34,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 25,13 zł

Opis

Akcja "Złotej Twierdzy" rozgrywa się w roku 1635 i 1636. Trójka młodych przyjaciół - Ezdrasz, Piotr i Maciek - z polecenia kilku magnatów oraz władz Gdańska pełni tajną misję przy Charlesie Ogierze - sekretarzu posła francuskiego de Mesmesa, który bierze udział w polsko-szwedzkich rokowaniach pokojowych. Ogier na bieżąco notuje swoje wrażenia z pobytu w Prusach Królewskich, zaś zadaniem bohaterów powieści jest dotarcie do jego zapisków, celem przekazania swym mocodawcom poufnych informacji, gdyby takie się w nich pojawiły. Trójka młodzieńców postanawia też z własnej inicjatywy zatroszczyć się o to, by w zapiskach nie znalazły się treści niepohlebne dla nadmotławskiego grodu i Rzeczypospolitej. Sekretarz bowiem planuje wydać je w przyszłości drukiem... Wkrótce między młodymi Pomorzanami a Francuzem zawiązuje się nić przyjaźni. Ci pierwsi zostają przy okazji misji wplątani w miejscowe intrygi, przeżywając przy tym masę przygód na lądzie i morzu. Niejednokrotnie ratują ich z opresji gdańscy znajomi, w tym astronom i browarnik Jan Heweliusz.

 

"Złota Twierdza" to powieść skierowana przede wszystkim do młodzieży, choć wiele przyjemności z jej lektury będzie miałrównież czytelnik dorosły.

 

Zenon Gołaszewski jest historykiem, tłumaczem, pisarzem, członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest autorem licznych prac poświęconych historii Gdańska i jego mieszkańców oraz utworów literackich, których akcja dzieje się w Grodzie Neptuna i okolicach.

 

Książka mogła się ukazać dzięki mecenatowi firmy NAFTOPORT Sp. z o.o.

 

Autorem okładki "Złotej Twierdzy" jest Dawid Dąbecki. Książka ukazała się w ramach obchodów Roku Jana Heweliusza 2011.

Szczegóły - Złota twierdza

  • Wydawnictwo Maszoperia
  • Oprawa: Miękka
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788362129638
  • EAN: 9788362129638

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>