Zrozumieć fizykę 1. Maturalne karty pracy. Zestawy zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Maturalne karty pracy Zrozumieć fizykę, cz. 1 to publikacja umożliwiająca przygotowania do matury już od początku pierwszej klasy Umożliwia systematyczną naukę rozwiązywania różnych typów zadań dzięki „Przykładom rozwiązanych zadań” i zadaniom do nich analogicznym, wskazówkom, odpowiedziom do...
27,99 * 30,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 25,93 zł

Opis

Maturalne karty pracy Zrozumieć fizykę, cz. 1 to publikacja umożliwiająca przygotowania do matury już od początku pierwszej klasy

  • Umożliwia systematyczną naukę rozwiązywania różnych typów zadań dzięki „Przykładom rozwiązanych zadań” i zadaniom do nich analogicznym, wskazówkom, odpowiedziom do wybranych zadań i elementowi „Jak rozumieć polecenia”, przystępnemu wyjaśnieniu znaczenia czasowników operacyjnych stosowanych w poleceniach do zadań.
  • Ułatwia utrwalanie i systematyczne sprawdzanie poziomu wiedzy i umiejętności dzięki zróżnicowanym zadaniom maturalnym różnego typu pogrupowanym w działy, zgodnie z układem treści podręcznika, zestawowi zadań maturalnych z odpowiedziami oraz schematem punktowania, a także zadaniom CKE.
  • Ułatwia kształcenie umiejętności przeprowadzania i analizowania doświadczeń dzięki „Dziennikowi laboratoryjnemu” po każdym dziale, zadaniom typu doświadczalnego oraz kodom QR kierującym do filmów z doświadczeniami, w tym wszystkimi obowiązkowymi, skorelowanymi z doświadczeniami w podręczniku.
Spis treści

1. Jak rozumieć polecenia - str. 4

2. Ruch prostoliniowy - str. 6

Dziennik laboratoryjny: Ruch prostoliniowy - str. 18

3. Ruch krzywoliniowy - str. 22

Dziennik laboratoryjny: Ruch krzywoliniowy - str. 34

4. Ruch i siły - str. 38

Dziennik laboratoryjny: Ruch i siły - str. 52

5. Energia i pęd - str. 58

Dziennik laboratoryjny: Energia i pęd - str. 74

6. Bryła sztywna - str. 78

Dziennik laboratoryjny: Bryła sztywna - str. 94

Zestaw zadań maturalnych - str. 98

To było na maturze! - str. 108

Odpowiedzi do wybranych zadań obliczeniowych - str. 112

Odpowiedzi do zadań z arkusza maturalnego z propozycją punktowania - str. 114

Karta wybranych wzorów i stałych fizycznych - str. 127

Podstawa programowa do zakresu rozszerzonego

FAQ

Sprawdź sekcję popularne pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Zrozumieć fizykę 1. Maturalne karty pracy. Zestawy zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Autorami książki są Joanna Borgensztajn, Piotr Toma.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak te treści są wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Zrozumieć fizykę 1. Maturalne karty pracy. Zestawy zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe" wydało Wydawnictwo Nowa Era.


Jak upewnić się, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora bądź autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Zrozumieć fizykę 1. Maturalne karty pracy. Zestawy zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej ZROZUMIEĆ FIZYKĘ.
Analogicznie do pozostałych tytułów z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.


Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Zrozumieć fizykę 1. Maturalne karty pracy. Zestawy zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dedykowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Ten tytuł ma 128 stron.
Jest wypełniony edukacyjną treścią opatrzoną ilustracjami. Zawiera znaczące, starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Do której klasy i na jakim etapie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

W kontekście którego przedmiotu ta książka jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu działowi nauki, jakim jest fizyka.


Czym są karty pracy?
Karty pracy to dodatkowe narzędzia edukacyjne zawarte w podręcznikach lub dołączane do nich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania.


Przeczytaj o wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, ale również partner dla uczniów, rodziców i nauczycieli, zapewniający najnowocześniejsze materiały edukacyjne. Poprzez nietypowe podejście do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zyskało zaufanie tysięcy szkół oświatowych na terenie całej Polski.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Pamiętaj o zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź zestawy szkolne, z którymi warto wejść w rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Zrozumieć fizykę 1. Maturalne karty pracy. Zestawy zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>