Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik, maturalne karty pracy i zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Zrozumieć fizykę cz. 1 to podręcznik przystępnie przedstawiający nawet trudne zagadnienia, który już od pierwszych lekcji pomaga w przygotowaniach do matury. Przedstawia zagadnienia...
131,39 * 136,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 120,93 zł

Opis

Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe


Zrozumieć fizykę cz. 1 to podręcznik przystępnie przedstawiający nawet trudne zagadnienia, który już od pierwszych lekcji pomaga w przygotowaniach do matury.

 • Przedstawia zagadnienia w zrozumiały sposób i zachęca do samodzielnej pracy dzięki prostemu językowi, przystępnie opracowanym tematom podzielonym na małe porcje wiedzy, licznym odwołaniom do życia codziennego oraz infografikom tłumaczącym trudne zagadnienia.
 • Pomaga w nauce rozwiązywania zadań różnego typu dzięki rozwiązanym Przykładom, zadaniom do samodzielnej pracy, zarówno obliczeniowym, jak i problemowym, wstępnemu tematowi tłumaczącemu podstawowe zagadnienia związane z funkcjami, proporcjonalnością prostą i odwrotną, a także licznym Dodatkom matematycznym.
 • Pozwala kształcić umiejętności przeprowadzania doświadczeń i ich analizowania dzięki początkowym tematom o pomiarach i analizie danych pomiarowych, łatwym do wykonania eksperymentom, zilustrowanym i rozpisanym krok po kroku, w tym wszystkim doświadczeniom obowiązkowym wraz z analizą wyników pomiarów.
 • Zapewnia systematyczne przygotowanie do egzaminu maturalnego już od pierwszej klasy dzięki blokowi Wiesz, umiesz, zdasz zawierającemu: Podsumowanie najważniejszych wiadomości z danego działu, Sposób na zadanie omówienie różnych typów zadań maturalnych, i Zadania powtórzeniowe do samodzielnego rozwiązania.

Zrozumieć fizykę 1. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe


Przedstawiamy zbiór zadań kształcący umiejętność rozwiązywania różnych typów zadań, przygotowujący do matury od początku nauki.

 • Umożliwia pracę uczniom o różnych umiejętnościach dzięki zróżnicowanym, odpowiednio oznaczonym zadaniom ułożonym zgodnie z narastającym stopniem trudności, a także rozwiązanym „Przykładom z zadaniami” do nich analogicznymi i „Dodatkowi matematycznemu”.
 • Zapewnia wygodne korzystanie dzięki skrótowi najważniejszych wiadomości, czytelnie wyróżnionym definicjom i wzorom przed każdym działem oraz odpowiedziom i wskazówkom do zadań.
 • Ułatwia naukę zadań obliczeniowych dzięki wystarczającej liczbie takich zadań oraz „Klasyce fizyki”, zadaniom uznanych autorów, B. Mendla i J. Mendla, zamieszczonym po każdym dziale.
 • Gwarantuje solidne przygotowanie do matury za pomocą zadań różnego typu, w tym oznaczonych zadań o charakterze doświadczalnym, oraz zadań typu maturalnego zebranych po każdym dziale

Zrozumieć fizykę 1. Maturalne karty pracy. Zestawy zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe


Maturalne karty pracy Zrozumieć fizykę, cz. 1 to publikacja umożliwiająca przygotowania do matury już od początku pierwszej klasy

 • Umożliwia systematyczną naukę rozwiązywania różnych typów zadań dzięki „Przykładom rozwiązanych zadań” i zadaniom do nich analogicznym, wskazówkom, odpowiedziom do wybranych zadań i elementowi „Jak rozumieć polecenia”, przystępnemu wyjaśnieniu znaczenia czasowników operacyjnych stosowanych w poleceniach do zadań.
 • Ułatwia utrwalanie i systematyczne sprawdzanie poziomu wiedzy i umiejętności dzięki zróżnicowanym zadaniom maturalnym różnego typu pogrupowanym w działy, zgodnie z układem treści podręcznika, zestawowi zadań maturalnych z odpowiedziami oraz schematem punktowania, a także zadaniom CKE.
 • Ułatwia kształcenie umiejętności przeprowadzania i analizowania doświadczeń dzięki „Dziennikowi laboratoryjnemu” po każdym dziale, zadaniom typu doświadczalnego oraz kodom QR kierującym do filmów z doświadczeniami, w tym wszystkimi obowiązkowymi, skorelowanymi z doświadczeniami w podręczniku.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik, maturalne karty pracy i zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa"?
Marcin Braun, Agnieszka Byczuk, Krzysztof Byczuk, Elżbieta Wójtowicz, Joanna Borgensztajn, Piotr Toma, Bogdan Mendel, Janusz Mendel, Teresa Stolecka są autorami tego podręcznika.
Są autorami paru podręczników, ale są one wyjątkowo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja "Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik, maturalne karty pracy i zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa" została opublikowana przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje ten podręcznik?
Nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika to 1002/1/2019. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Wbrew obiegowej opinii termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi w dniu wydania numeru. Przed otrzymaniem numeru dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez MEN w kwestii zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami jakościowymi.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek szkolnych dzielą Cię 3 kroki:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione dane znajdują się w opisie oglądanego produktu.


Do której serii podręczników szkolnych należy "Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik, maturalne karty pracy i zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej "Zrozumieć fizykę".
Wraz z innymi składowymi cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Do czego służą karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.


Kilka słów o wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją obecnością na krajowym rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na system nauczania. Stając naprzeciw wyzwaniom wiążącym się z nowoczesną edukacją, dostarcza materiały, zgodne z rekomendacjami MEN i komisji egzaminacyjnych.

Jaki jest zakres podręcznika Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik, maturalne karty pracy i zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa?
Książka ta jest rekomendowana dla uczniów na poziomie rozszerzonym. Przygotowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik, maturalne karty pracy i zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoła ponadpodstawowa

Produkty w zestawie (3)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>