Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik oraz maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Zrozumieć fizykę cz. 1 to podręcznik przystępnie przedstawiający nawet trudne zagadnienia, który już od pierwszych lekcji pomaga w przygotowaniach do matury. Przedstawia zagadnienia w zrozumiały sposób...
85,98 * 94,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 83,04 zł

Opis

Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Zrozumieć fizykę cz. 1 to podręcznik przystępnie przedstawiający nawet trudne zagadnienia, który już od pierwszych lekcji pomaga w przygotowaniach do matury.

  • Przedstawia zagadnienia w zrozumiały sposób i zachęca do samodzielnej pracy dzięki prostemu językowi, przystępnie opracowanym tematom podzielonym na małe porcje wiedzy, licznym odwołaniom do życia codziennego oraz infografikom tłumaczącym trudne zagadnienia.
  • Pomaga w nauce rozwiązywania zadań różnego typu dzięki rozwiązanym Przykładom, zadaniom do samodzielnej pracy, zarówno obliczeniowym, jak i problemowym, wstępnemu tematowi tłumaczącemu podstawowe zagadnienia związane z funkcjami, proporcjonalnością prostą i odwrotną, a także licznym Dodatkom matematycznym.
  • Pozwala kształcić umiejętności przeprowadzania doświadczeń i ich analizowania dzięki początkowym tematom o pomiarach i analizie danych pomiarowych, łatwym do wykonania eksperymentom, zilustrowanym i rozpisanym krok po kroku, w tym wszystkim doświadczeniom obowiązkowym wraz z analizą wyników pomiarów.
  • Zapewnia systematyczne przygotowanie do egzaminu maturalnego już od pierwszej klasy dzięki blokowi Wiesz, umiesz, zdasz zawierającemu: Podsumowanie najważniejszych wiadomości z danego działu, Sposób na zadanie omówienie różnych typów zadań maturalnych, i Zadania powtórzeniowe do samodzielnego rozwiązania.

Zrozumieć fizykę 1. Maturalne karty pracy. Zestawy zadań do 1 klasy liceum i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Maturalne karty pracy Zrozumieć fizykę, cz. 1 to publikacja umożliwiająca przygotowania do matury już od początku pierwszej klasy

  • Umożliwia systematyczną naukę rozwiązywania różnych typów zadań dzięki „Przykładom rozwiązanych zadań” i zadaniom do nich analogicznym, wskazówkom, odpowiedziom do wybranych zadań i elementowi „Jak rozumieć polecenia”, przystępnemu wyjaśnieniu znaczenia czasowników operacyjnych stosowanych w poleceniach do zadań.
  • Ułatwia utrwalanie i systematyczne sprawdzanie poziomu wiedzy i umiejętności dzięki zróżnicowanym zadaniom maturalnym różnego typu pogrupowanym w działy, zgodnie z układem treści podręcznika, zestawowi zadań maturalnych z odpowiedziami oraz schematem punktowania, a także zadaniom CKE.
  • Ułatwia kształcenie umiejętności przeprowadzania i analizowania doświadczeń dzięki „Dziennikowi laboratoryjnemu” po każdym dziale, zadaniom typu doświadczalnego oraz kodom QR kierującym do filmów z doświadczeniami, w tym wszystkimi obowiązkowymi, skorelowanymi z doświadczeniami w podręczniku.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź popularne pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik oraz maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Marcin Braun, Agnieszka Byczuk, Krzysztof Byczuk, Elżbieta Wójtowicz, Joanna Borgensztajn, Piotr Toma są autorami tego podręcznika.
Są autorami paru podręczników, ale ich treści są wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik oraz maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe" wydało Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
Nr dopuszczenia MEN tego podręcznika to 1002/1/2019. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wbrew obiegowej opinii termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik oraz maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe" został stworzony zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z ramą programową.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Do czego służą karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.


O wydawcy tego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją działalnością na krajowym rynku oświatowym wnosi świeże spojrzenie na proces edukacji. Podejmując wyzwania wiążącym się z edukacją XXI w., dostarcza materiały, które zgodne są z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i licznych komisji egzaminacyjnych.

Jakiego zakresu wiedzy jest ten podręcznik?
Ta książka jest przygotowana do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Przeznaczona dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Do której serii podręczników szkolnych należy "Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik oraz maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej "Zrozumieć fizykę".
Podobnie jak pozostałe składniki z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a jednocześnie logiczny.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź zestawy szkolne, z którymi warto rozpocząć rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Zrozumieć fizykę 1. Podręcznik oraz maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>