Zrozumieć przeszłość 4. Zakres rozszerzony. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Obejmuje materiał dotyczący wydarzeń od roku 1939. Prezentuje treści z historii powszechnej i historii Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez przystępny tekst, ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem...
59,99 * 64,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 64,50 zł

Opis

  • Obejmuje materiał dotyczący wydarzeń od roku 1939.
  • Prezentuje treści z historii powszechnej i historii Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez przystępny tekst, ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje.
  • Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi statystycznymi, dzięki wykorzystaniu wielu rodzajów źródeł opatrzonych zadaniami zadaniom.
  • Rozwija zainteresowanie przedmiotem m.in. za pomocą elementu To budzi kontrowersje i propozycji dodatkowych publikacji książkowych.
  • Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki Podsumowaniom, Tablicom chronologicznym i Słowniczkowi.
  • Pomaga w przygotowaniach do matury dzięki różnorodnym zadaniom i wskazówkom zamieszczonym w bloku Wiesz - Umiesz - Zdasz.

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto napisał "Zrozumieć przeszłość 4. Zakres rozszerzony. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Robert Śniegocki, Agnieszka Zielińska są autorami tej książki.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak ich treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Zrozumieć przeszłość 4. Zakres rozszerzony. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum" wydało Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada ten podręcznik szkolny?
1019/4/2022 to nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku edukacyjnego. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Zrozumieć przeszłość 4. Zakres rozszerzony. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum" został stworzony zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany pod kątem merytorycznym.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych:
  • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zwróć szczególną uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
  • Upewnij się, że wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie oglądanego produktu.Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Do zgłębiania wiedzy, z którego przedmiotu ta publikacja jest rekomendowana?
Podręcznik wydano z myślą o konkretnej dziedzinie nauki, jaką jest historia.


O wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,wyróżniające się dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Kładąc nacisk na innowacyjne sposoby pracy z dziećmi w wieku szkolnym, zdobyło zaufaniewiększości edukatorów i szkół w całym kraju.

Jaki jest zakres tej książki?
Podręcznik jest dedykowany dla poziomu rozszerzonego. Dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Ile stron zawiera ta pozycja?
"Zrozumieć przeszłość 4. Zakres rozszerzony. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum" to książka złożona z 512 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną opatrzoną graficznie. Zawiera liczne i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z energią i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź artykuły i przybory do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian kupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Zrozumieć przeszłość 4. Zakres rozszerzony. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>