Zdrowy cukier › Inulina

Są 2 produkty.

Inulina to zdrowy zamiennik cukru, który jest składnikiem wielu produktów dietetycznych. Naturalnie znajduje się w dolnych częściach roślin, w bulwach i kłączach, ale do celów produkcji zdrowej żywności uzyskuje się ją ze słonecznika bulwiastego, cykorii i agawy.

Inulina odznacza się niską kalorycznością, stąd jej zastosowanie w dietetyce. Charakteryzuje się właściwościami żelującymi, zagęszczającymi oraz stabilizującymi. Może zastępować tłuszcz nie zmniejszając przy tym walorów smakowych oraz konsystencji potraw. Świetnie sprawdza się przy przygotowywaniu dietetycznych posiłków dedykowanych osobom odchudzającym się. Charakteryzuje się delikatną słodkością, więc może wspomagać osoby, którym trudno ograniczyć słodycze.

Gotową inulinę należy wykorzystywać do zagęszczania sosów, zup, kisieli, budyniów, galaretek lub jako zagęszczacz przy domowej produkcji majonezu. Można ją mieszać z mąką i wykorzystać do wypieków, które będą wówczas mniej kaloryczne.

W naszej ofercie znajduje się inulina w proszku, charakteryzującą się najwyższą jakością i atrakcyjnym przedziałem cenowym. Do wyboru między innymi w opakowaniach 250 g i 500 g. Polecamy w szczególności ekologiczną inulinę, pozyskaną z naturalnych i certyfikowanych źródeł oraz inulinę prosto z Holandii. Posiadamy także inne zamienniki cukru dostępne w naszym asortymencie.

© 2020 - All rights reserved Sklepy internetowe