Ocet jabłkowy

Jest 17 produktów.
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 13,99 zł
9,00 * 10,49 zł
*cena detaliczna
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 7,69 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 13,55 zł
14,99 * 18,92 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 13,29 zł
15,69 * 17,99 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 15,17 zł
15,38 * 15,49 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 15,39 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 17,03 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 10,99 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 10,98 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 9,95 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 11,28 zł
15,38 * 15,49 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 15,39 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 17,84 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 16,74 zł
66,82 * 66,99 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 67,24 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 19,85 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 13,99 zł

Według starożytnych uczonych, ocet jabłkowy to silne remedium o właściwościach oczyszczających, leczniczych i antyseptycznych.

Co kryje się we wnętrzu octu jabłkowego?

Ocet jabłkowy to skarbnica witamin i minerałów, takich jak: potas, fosfor, chlor, sód, magnez, wapń, siarka, żelazo, fluor, krzem, witaminy A, C, E, P, witaminy z grupy B oraz beta-karoten.

Dodatkowo w occie jabłkowym znajdują się kwasy: cytrynowy, mlekowy i octowy. Jako produkt powstający w wyniku naturalnej fermentacji stanowi źródło bakterii probiotycznych, które są bardzo pożądane w organizmie ludzkim.

Właściwości octu jabłkowego

Choć tradycyjny ocet odstręcza zapachem (nie mówiąc o smaku), jego jabłkowa odmiana jest nie tylko smaczna, ale i wyjątkowo zdrowa. Ocet jabłkowy to produkt naturalny, który powstaje w procesie fermentacji octowej jabłek. Cząstki tych owoców z dodatkiem drożdży oraz bakterii kwasu octowego są zalewane wodą. W wyniku tego procesu powstaje specyfik, po który sięga coraz więcej osób dbających o zdrowy tryb życia.

Ocet jabłkowy na diecie? Przede wszystkim. Okazuje się jednak, że nie tylko. Poza tym, że jest to produkt wyjątkowo niskokaloryczny (jedna łyżka stołowa tego octu ma tylko 3 kalorie!), dodatkowo wykazuje on skutecznie działaniu w obniżaniu poziomu cholesterolu, a nawet cukru we krwi.

Ponadto ocet jabłkowy posiada w swoim składzie składniki odżywcze, witaminy oraz minerały, które poprawiają odporność i wpływają pozytywnie na pamięć. Systematyczne picie octu ma dobry wpływ także na wygląd paznokci i włosów u kobiet. W occie jabłkowym znajdują się także pektyny, które znane są ze swoich oczyszczających właściwości. Co to oznacza? Że włączając ocet jabłkowy do codziennego menu, szybciej pozbędziesz się z organizmu toksyn oraz niestrawionych resztek, które często zalegają w układzie pokarmowym.

Najbardziej popularną formułą octu jabłkowego jest ocet w postaci płynnej. A gdzie znajdziesz najlepszy ocet jabłkowy? Oczywiście w Bee! W tej kategorii oferujemy ocet z jabłek w szklanej butelce, który możesz przechowywać dłużej, ocet jabłkowy niefiltrowany o pojemności 5-litrów dla całej rodziny, czy ekologiczny ocet marki Dary Natury.

Ocet jabłkowy - zastosowanie

Ocet ma wszechstronne zastosowanie, które obejmuje nie tylko kuchnię. Ocet jabłkowy może być także stosowany jako kosmetyk, gdyż połączony z olejem ze słodkich migdałów tworzy emulsję aplikowaną na zmiany atopowe, łuszczycowe czy egzemy. Ocet jabłkowy to także idealny składnik dressingu do sałatki z dodatkiem oliwy z oliwek extra virgin, syropu klonowego lub miodu i czosnku.

Ocet jabłkowy na odchudzanie

Przeprowadzone badania na grupie kobiet nie pozostawiają wątpliwości. Okazuje się, że dodatek octu jabłkowego do śniadania (przy regularnym, długotrwałym stosowaniu) zmniejsza jego dzienne spożycie o 200 kcal. Dlaczego tak się dzieje? Ocet jabłkowy dzięki swoim specyficznym właściwościom jest odpowiedzialny za pobudzanie produkcji enzymów trawiennych. Jednocześnie powoduje on wolniejsze wchłanianie tłuszczów. Dlatego dieta na bazie octu jabłkowego sprawia, że szybciej odczuwamy sytość.

Jak można spożywać ocet jabłkowy? Możliwości jest wiele. Ocet zawierający kwas jabłkowy ma wyrazisty smak i zapach, dlatego pamiętaj, że doprawione nim potrawy zyskają ciekawy charakter. Jest to często dodawany składnik do sałatek, past, sosów oraz podstawa w marynacie do dań mięsnych i grzybowych. Dlatego też warto mieć zawsze pod ręką ocet jabłkowy w poręcznej buteleczce jak produkt marki Kuhne czy włoski ocet balsamiczny z jabłek Monari Federzoni.

Jeśli planujesz spożywać ocet jabłkowy, nie dodając go do innych potraw, pamiętaj, aby zawsze go najpierw rozcieńczyć. Dla osób, które chcą suplementować ocet z jabłek, przygotowaliśmy także wygodny zestaw w kapsułkach. W Bee dbamy o to, aby nasi Klienci nie tylko kupowali zdrowe produkty, ale także mogli dowiedzieć się o nich więcej. Dlatego jeśli zaczynasz dopiero swoją przygodę z octem jabłkowym, sięgnij po nasz poradnik “7-dniowa oczyszczająca dieta octowa. Jak szybko i skutecznie stracić na wadze, stosując ocet jabłkowy”.

Zapraszamy do zakupów!

© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe