Ocet jabłkowy

Jest 150 produktów.
Voelkel Ocet jabłkowy 750 ml Bio -8%
w magazynie
Develey Ocet jabłkowy 250 ml -26%
w magazynie
NaturaVena Ocet jabłkowy 5% 250 ml Bio -13%
w magazynie
Alce Nero Ocet jabłkowy filtrowany 500 ml Bio -12%
wysyłka w 24 godziny

Według starożytnych uczonych ocet jabłkowy to silne remedium o właściwościach oczyszczających, leczniczych i antyseptycznych.

Co kryje się we wnętrzu octu jabłkowego?

Ocet jabłkowy to skarbnica witamin i minerałów, takich jak: potas, fosfor, chlor, sód, magnez, wapń, siarka, żelazo, fluor, krzem, witaminy A, C, E, P, witaminy z grupy B oraz beta-karoten.

Dodatkowo w occie jabłkowym znajdują się kwasy: cytrynowy, mlekowy i octowy. Jako produkt powstający w wyniku naturalnej fermentacji stanowi źródło bakterii probiotycznych, które są bardzo pożądane w organizmie ludzkim.

Jak stosowany jest ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy jest polecany do picia na czczo, gdyż zapewnia w ten sposób utrzymanie odpowiedniej kwasowości żołądka, a dodatkowo ułatwia trawienie. Warto wspomnieć o właściwościach pektyn, które znajdują się w occie jabłkowym. Pektyny poprawiają pracę jelit, wspomagają działanie układu krwionośnego, a zawartość potasu w tym produkcie wpływa na układ nerwowy, mięśniowy i krwionośny.

Do czego można zastosować ocet jabłkowy?

Ocet ma wszechstronne zastosowanie, które obejmuje nie tylko kuchnię. Ocet jabłkowy może być także stosowany jako kosmetyk, gdyż połączony z olejem ze słodkich migdałów tworzy emulsję aplikowaną na zmiany atopowe, łuszczycowe czy egzemy. Ocet jabłkowy to także idealny składnik dressingu do sałatki z dodatkiem oliwy z oliwek extra virgin, syropu klonowego lub miodu i czosnku.
 
 

© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe