Gęste brwi

Brwi są jednym z najważniejszych elementów twarzy człowieka. Nadają jej charakteru i stanowią nieodzowną część ludzkiej urody. Odnalezienie remedium, będącego sposobem na gęste brwi, jest marzeniem wielu kobiet. Na szczęście istnieje wiele domowych i naturalnych metod, które skutecznie pozwolą je zrealizować. Jak zatem zagęścić brwi w naturalny sposób? Oto 10 domowych rozwiązań!

1. Oliwa z oliwek

To nie tylko wspaniałe źródło zdrowych kwasów tłuszczowych, ale także cudowny sposób na gęste brwi. Mowa o oliwie z oliwek, która jest obecna niemal w każdej kuchni. Skąd pomysł, że jest to skuteczny sposób na zagęszczenie brwi? To proste - oliwa z oliwek zawiera wiele drogocennych składników odżywczych, wpływających korzystnie na mieszki włosowe. Witaminy A i E - to one są kluczem do uzyskania gęstych brwi.

W jaki sposób użyć oliwy z oliwek? Wystarczy zaaplikować jej niewielką ilość na brwi, a potem masować je przez kilka minut. Następnie należy zostawić zaaplikowaną oliwę na trzy godziny. Po upływie tego czasu trzeba umyć brwi ciepłą wodą.

2. Żółtko z jajka

Żółtko z jajka to kolejny "kuchenny" sposób na gęste brwi. Żółtka są cennym źródłem białka, które stanowi również budulec tkanki włosa. By móc cieszyć się gęstymi brwiami, wystarczy ubić żółtko i zaaplikować je na brwi za pomocą wacika lub patyczka do uszu. Po upływie godziny należy zmyć je ciepłą wodą. Metodę z wykorzystaniem żółtka z jajka stosuje się przez okres trzech tygodni.

3. Sok z cebuli

Użycie soku z cebuli jest naturalnym sposobem na piękne brwi. Sok ten zawiera związki siarki, które - jak wskazują niektóre badania - mogą mieć wpływ na porost włosów. Dlatego właśnie stosuje się go jako sposób na zagęszczenie brwi.

Jak stosować kurację z soku z cebuli na brwi? Niewielką ilość soku należy rozsmarować za pomocą palca po brwiach, a następnie spłukać ciepłą wodą. Podczas całego procesu trzeba zachować szczególną ostrożność i chronić oczy przed sokiem. Wówczas na pewno stanie się bezpiecznym sposobem na zagęszczenie brwi.

4. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego ma wiele pozytywnych właściwości, które pomogą w uzyskaniu gęstych brwi. Skutecznie hamuje wypadanie włosów, a ponadto rozszerza pory, co stymuluje porost kolejnych.

Przed aplikacją należy zmieszać dwie krople olejku z drzewa herbacianego z łyżeczką oliwy z oliwek. Potem wystarczy wetrzeć otrzymany specyfik w brwi za pomocą wacika lub patyczka do uszu. Następnie dobrze jest zostawić całość na trzy godziny i po tym czasie spłukać wodą.

5. Wazelina

Piękne i gęste brwi wymagają dobrego środowiska do wzrostu. Aby zapewnić im takowe, skóra musi być odpowiednio nawilżona. Do tego celu idealnie nada się wazelina.

Regularne wcieranie wazeliny w okolice brwi pozwoli rozwiązać problem przesuszonej skóry. Wówczas włoski będą miały optymalne warunki do wzrostu i w efekcie pozwoli to na uzyskanie gęstych brwi.

6. Olej kokosowy

Naturalne sposoby na gęste brwi obejmują również użycie oleju kokosowego. W jego skład wchodzą składniki odżywcze, takie jak witamina E i K. Stymulują one porost włosa, a także zapobiegają ich wypadaniu. Z tego względu jest godnym polecenia sposobem na zagęszczenie brwi.

Olej kokosowy należy nanieść za pomocą patyczka na skórę nad oczami, a następnie dokładnie wetrzeć i zmyć po upływie godziny.

7. Olejek migdałowy

To kolejny olejek na liście domowych sposobów na gęste brwi. Bardzo często używa się go do produkcji różnej maści kosmetyków, a to za sprawą jego dobroczynnych właściwości. Można go również używać jako odżywki do włosów. Z tego względu idealnie nada się do kuracji mającej na celu uzyskanie gęstych brwi.

Aplikacja olejki migdałowego nie różni się znacząco od poprzednich metod. Dwie krople olejku należy wetrzeć w okolice brwi.

8. Olejek arganowy

Olejek arganowy nadaje się do pielęgnacji zarówno rzęs, jak i brwi. Odżywia strukturę włosów, zapobiega ich wypadaniu, a także nawilża skórę. Kuracja olejkiem arganowym zapewni gęste brwi, a włoski staną się mocniejsze i bardziej błyszczące. Efekty są widoczne po kilku tygodniach stosowania.

Olejek arganowy należy nakładać wacikiem lub patyczkiem do uszu. Najlepiej jest robić to na noc, przed pójściem spać. Rano, po przebudzeniu, warto przemyć twarz ciepłą wodą.

9. Olejek rycynowy

Bardzo powszechny, popularny i skuteczny okazuje się olejek rycynowy. Jego fantastyczne właściwości i skład są świetnym sposobem na gęste brwi. Dobrze nawilża i odbudowuje włoski.

Olejek rycynowy należy nakładać na brwi za pomocą wacika, najlepiej na noc. Pierwsze efekty można zauważyć po pięciu tygodniach stosowania.

10. Masaż

Ostatni sposób na zagęszczenie brwi to... Masaż! Regularne i dokładne masowanie brwi za pomocą miękkiej szczoteczki sprawi, że włoski zaczną rosnąć szybciej. Warto zaznaczyć, że należy robić to bardzo delikatnie, aby nie wyrwać i nie uszkodzić cebulek.

Polecane kosmetyki na gęste brwi

Gęste brwi

Oprócz wyżej wymienionych sposobów istnieją również specjalne kosmetyki, które pozwolą pochwalić się pięknymi, gęstymi brwiami. Warte polecenia są produkty marki Orphica, zawierające w swojej ofercie specjalne odżywki do brwi. Wykonane na bazie substancji roślinnych, zawierają wiele składników, które mają zbawienny wpływ na strukturę włosków i skutecznie pomogą w ich zagęszczeniu.

Long4Lashes to z kolei marka, która oferuje hennę do brwi z odżywką. Zapewnia doskonały efekt pięknie podkreślonych, wyrazistych brwi. Formuła tego specyfiku zawiera również składniki aktywne, które wpływają na kondycję włosków i w odpowiedni sposób je odżywiają.

Istnieje wiele domowych i naturalnych metod, pozwalających uzyskać gęste brwi. Pomocne okazują się różnego rodzaju olejki, a także produkty spożywcze. Warto również zastanowić się nad kupnem specjalistycznych kosmetyków, które również w dużym stopniu okażą się cenną pomocą w procesie zagęszczania brwi.


Zobacz także: