Olej rzepakowy

Są 23 produkty.
-15%
w magazynie
-9%
wysyłka w 24 godziny
-5%
wysyłka w 24 godziny
-10% NOWOŚĆ
wysyłka w 24 godziny
-10%
wysyłka w 24 godziny

Roślina ta kwitnie na żółto, a jej nasiona mają czarną barwę - rzepak to drogocenne źródło witamin, minerałów i zdrowych tłuszczy. Olej rzepakowy, który jest z niego pozyskiwany, od lat gości w prawie każdej kuchni, znajdując coraz to nowsze zastosowania - nie tylko jako olej do smażenia, ale również jako zamiennik oliwy w sałatkach. W Bee doskonale wiemy, że jest ważnym składnikiem codziennej diety, dlatego oferujemy Ci szeroką gamę produktów, które go zawierają.

Naturalny olej rzepakowy tłoczony na zimno - właściwości

Czym tak naprawdę jest olej rzepakowy? Wiadomo, skąd pochodzi, jednak czym jest od środka? W główniej mierze znajdują się w nim nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) - linolowy (omega-3) i linolenowy (omega-6). Już tutaj widzimy pozytywne działanie oleju rzepakowego. Oba te kwasy biorą udział w stabilizowaniu prawidłowej pracy mięśnia sercowego, całego układu krwionośnego, a także działania nerek. Nie są też obojętne przy utrzymaniu pięknej i zdrowej skóry.

Oleje rzepakowe, które znajdziesz w naszym sklepie, mają również dużą zawartość witamin wspomagających prawidłową pracę Twojego organizmu. W dużych ilościach znajdziesz tutaj przede wszystkim witaminę E, która niweluje wolne rodniki, działając przeciwutleniająco. Duże znaczenie ma też witamina K, która poprawia krzepnięcie krwi. Nie można również zapomnieć o prowitaminie A, która wpływa kojąco na kondycję skóry i oczu.

Warto zaznaczyć, że najzdrowszym wyborem będzie olej rzepakowy tłoczony na zimno i nierafinowany - dzięki tłoczeniu w niskiej temperaturze (poniżej 35 stopni Celsjusza) zachowuje on wszystkie swoje właściwości zdrowotne, o których wspomnieliśmy powyżej.

Olej rzepakowy rafinowany i nierafinowany - który wybrać?

Wybierając olej z naszej oferty, zwróć uwagę na to, czy jest rafinowany, czy nierafinowany. Ten pierwszy nada się do smażenia, pieczenia i innych kuchennych przygód. Drugi będzie najzdrowszy, gdy zastosowany zostanie na zimno, na przykład w sałatkach.

Szeroki wybór olejów rzepakowych w Bee.pl

W Bee znajdziesz wiele różnych produktów z olejem rzepakowym. Które wyróżniają się w sposób szczególny?

  • Olej rzepakowy w sprayu Vivo Spray - jest to bardzo interesujący produkt, który zmienia typowy sposób aplikacji oleju. Tutaj wystarczy wstrząsnąć i psiknąć, a otrzymamy tyle oleju, ile dokładnie pragniemy. Pomaga to w kontroli kaloryczności diety;
  • Olej z zarodków rzepaku do smażenia tłoczony na zimno firmy Olandia - jest to ekskluzywny produkt intensyfikujący właściwości, które możemy znaleźć w klasycznej wersji tego rodzaju oleju;
  • Organiczny olej rzepakowy omega 3 marki Jules Brochenin - to świetna opcja sałatkowa, która pozwoli na zachowanie wszystkich witamin znajdujących się w oleju.
  • Rzepakowy olej Kujawski z dodatkowymi olejami z lnu i pestek dyni - klasyka wśród olejów wzbogacona o jeszcze większą porcję zdrowia i smaku.

Nie skupiaj się jednak tylko na tych produktach - przejrzyj wszystkie i wybierz te, które Cię najbardziej zainteresują!

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe