Pestki, ziarna, nasiona

Jest 150 produktów.
-35%
w magazynie
-13%
w magazynie
-16%
20,99 zł 24,99 zł
w magazynie
-13%
w magazynie

Nasiona i ziarna to obowiązkowy element zdrowej diety. Produkty te są doskonałym źródłem białka, żelaza, kwasu foliowego, cynku, błonnika, a także jednym z najlepszych źródeł witaminy E, która jest silnym przeciwutleniaczem spowalniającym starzenie organizmu i wzmacniającym układ odpornościowy. Liczne badania potwierdzają, że regularne jedzenie nasion i ziaren skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy i nowotworów.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo różnego rodzaju nasiona i ziarna. Oferujemy znane i lubiane pestki dyni, pestki słonecznika oraz ziarna ekspandowane, będące doskonałą przekąską i świetnym dodatkiem do jogurtów czy deserów. Oferujemy sezam, nasiona na kiełki oraz specjalne urządzenie - kiełkownicę. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmuje także ciesząca się coraz większą popularnością quinoa, czyli komosa ryżowa będąca źródłem zdrowych kwasów tłuszczowych, witamin i składników mineralnych. W naszej ofercie obecny jest także amarantus - tradycyjny i amarantus ekspandowany, nazywany zbożem XXI wieku, który pod względem zawartości żelaza nie ma sobie równych i jest cennym źródłem dobrze przyswajalnego białka. Dostępne u nas nasiona i ziarna, a zwłaszcza ziarna ekspandowane, pestki dyni i słonecznika, sezam, komosa ryżowa, amarantus i amarantus ekspandowany, pozwalają uzupełnić codzienną dietę o niezbędne składniki odżywcze i stanowią świetne urozmaicenie codziennego menu.

Babka jajowata to powszechna roślina występująca na polach i łąkach, która posiada szerokie zastosowanie w kosmetologii i ziołolecznictwie. Najwięcej cennych i leczniczych właściwości babki jajowatej posiadają nasiona i łupina, które działają dobroczynnie na układ pokarmowy.

Preparaty, które zawierają w swoim składzie nasiona babki jajowatej, dzięki bogactwu błonnika skutecznie wspomagają walkę z zaparciami. Właściwości łuski i nasion tej rośliny w połączeniu z wodą mają zdolność wytwarzania śluzu, dzięki czemu korzystnie wpływają na pracę układu trawiennego a przez to ułatwiają wypróżnianie. Śluz działa również ochronnie na żołądek. Dzięki zawartości błonnika, preparaty zawierające nasiona babki jajowatej powinny być zażywane przed posiłkiem z dużą ilością wody.  W ten sposób zmniejszają łaknienie, powodują uczucie sytości i wspomagają starania osób dbających o szczupłą sylwetkę.

Osoby które mają problemy z cukrzycą, posiadają zaburzoną gospodarkę elektrolitową, problemy z układem pokarmowym typu: problemy z przełykiem, częste bóle brzucha itp. przed stosowaniem preparatów z nasion babki jajowatą, powinny zasięgnąć porady lekarskiej.

 

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe