Siemię lniane

Jest 14 produktów.

Siemię lniane

W dzisiejszych czasach, docenianie darów natury staje się coraz to bardziej popularne. Szczególną uwagę zwraca się na siemię lniane i jego właściwości lecznicze. To malutkie nasionka lnu, z których uzyskany wywar działa łagodząco na różnorodne dolegliwości żołądkowe i likwiduje problemy z zaparciami, poprzez funkcje osłaniające przewód pokarmowy. Wodne wyciągi z nasion powlekają błony śluzowe żołądka i przełyku, chroniąc je przed substancjami szkodliwymi. Nasiona te cechują się także właściwościami lekko przeczyszczającymi, poprzez proces pęcznienia w jelicie grubym i przyśpieszenia ruchów robaczkowych, wpływających na...

W dzisiejszych czasach, docenianie darów natury staje się coraz to bardziej popularne. Szczególną uwagę zwraca się na siemię lniane i jego właściwości lecznicze. To malutkie nasionka lnu, z których uzyskany wywar działa łagodząco na różnorodne dolegliwości żołądkowe i likwiduje problemy z zaparciami, poprzez funkcje osłaniające przewód pokarmowy. Wodne wyciągi z nasion powlekają błony śluzowe żołądka i przełyku, chroniąc je przed substancjami szkodliwymi. Nasiona te cechują się także właściwościami lekko przeczyszczającymi, poprzez proces pęcznienia w jelicie grubym i przyśpieszenia ruchów robaczkowych, wpływających na wypróżnianie. Dodatkowo, siemię lniane poleca się kobietom będącym w okresie menopauzy, gdyż cechuje się właściwościami regulującymi poziom estrogenów w organizmie. Niektórzy twierdzą, że codzienne spożywanie siemienia lnianego wpływa hamująco na rozwój raka piersi u kobiet dojrzałych. Co więcej, siemię zapobiega miażdżycy i doskonale wpływa na elastyczność skóry.

Roślina ta jest bogata w składniki takie jak: kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę E, białko, potas, cynk.

Można z niej robić odwary, bądź w formie nasionek dodawać do sałatek bądź kanapek. Siemię można stosować również zewnętrznie ? działa zmiękczająco i przeciwzapalnie.
Należy je przechowywać w szczelnie zamkniętym i ciemnym słoiku.

więcej
© 2018 - All rights reserved Sklepy internetowe