Ponad słowami 3. Część 1. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 1, obejmujący Młodą Polskę, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są podzielone na czytelnie oznaczone...
44,55 * 48,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 41,94 zł

Opis

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 1, obejmujący Młodą Polskę, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe.

 • Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są podzielone na czytelnie oznaczone bloki.
 • Pozwala na poznanie kontekstu kulturowego epoki dzięki bogatej ikonografii oraz czytelnym infografikom.
 • Umożliwia rozwijanie umiejętności czytania utworów literackich z uwzględnieniem kluczowych dla nich kontekstów: historycznego, artystycznego, filozoficznego i społecznego.
 • Dzięki kompleksowemu opracowaniu tekstów ułatwia ich gruntowne omówienie.
 • Otwiera na nowe wątki interpretacyjne dzięki ciekawie dobranym komentarzom do lektur.
 • Ukazuje dialog z tradycją poprzez ciekawe i różnorodne propozycje współczesnych nawiązań.
 • Kładzie nacisk na funkcjonalne kształcenie językowe, poparte przykładami z codziennych praktyk komunikacyjnych i z literatury.
 • Pomaga w nauce tworzenia wypowiedzi m.in. dzięki szczegółowym instrukcjom oraz przykładowym pracom.
 • Wspomaga rozwijanie umiejętności retorycznych przydatnych do budowania wypowiedzi ustnych i pisemnych.
 • Pozwala systematycznie kształcić umiejętności wymagane na maturze, takie jak: interpretacja tekstu, krytyczne czytanie tekstu, kompetencje językowe i tworzenie wypowiedzi.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Ponad słowami 3. Część 1. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Autorami książki są Joanna Kościerzyńska, Anna Cisowska, Aleksandra Wróblewska, Małgorzata Matecka, Anna Równy, Joanna Ginter.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, jednak są one bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Publikacja Ponad słowami 3. Część 1. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony została przygotowana przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer dopuszczenia MEN posiada opisywany podręcznik szkolny?
1014/5/2021 - numer dopuszczenia MEN podręcznika. Wskazanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "Ponad słowami 3. Część 1. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony" został napisany zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.

 
Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
 • Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
 • Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
 • Sprawdź, czy wymienione powyżej informacje znajdują się na karcie opisywanego produktu.

 
Która to jest część podręcznika?
Jest to część 1 tego podręcznika.

 
Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
W kontekście jakiego przedmiotu ta książka jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu działowi nauki, jakim jest język polski.

 
Jakiego zakresu wiedzy jest ta ksiażka?
Ten podręcznik jest przeznaczony dla poziomu zarówno podstawowego jak i rozszerzonego.

 
Ile stron ma ta pozycja?
304 to długość książki "Ponad słowami 3. Część 1. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony".
Jest wypełniona treścią edukacyjną uatrakcyjnioną obrazkami i ilustracjami. Zawiera znaczące, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
Do jakiej serii podręczników należy "Ponad słowami 3. Część 1. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Tytuł ten należy do popularnej serii Ponad Słowami.
Wraz z innymi częściami cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.

 
Informacje o wydawnictwie tego podręcznika:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, ale również partner dla uczniów, rodziców i nauczycieli, zapewniający najnowocześniejsze materiały edukacyjne. Poprzez innowacyjne podejście do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zdobyło zaufanie dziesiątek tysięcy placówek oświatowych na terenie całego kraju.
 
Informacje o serii tego podręcznika:
"Ponad słowami", seria podręczników szkolnych do nauczania polskiego, od dawna cieszy się uznaniem uczących się oraz metodyków. Najważniejsze zalety materiałów edukacyjnych z cyklu "Ponad słowami":

 • Ma porządkowane materiały pod kątem najważniejszych wiadomości, dat, dzieł, artystów,
 • Zapewniają ciekawą naukę – formy przekazu ukierunkowane na potrzeby nastolatków,
 • Tu liczy się nie tylko literatura, ale także wszechstronnie rozumiana kultura,
 • Wspierają przygotowanie zarówno do ustnej, jak i pisemnej matury,
 • Ułatwiają powtarzanie wiedzy z wcześniejszych lat nauki,
 • Zawierają pomoce multimedialne ułatwiające prowadzenie lekcji i zrozumienie treści,
 • Zachęcają uczniów do czytania, pisania, dyskutowania o historii literatury polskiej.

 
Co, oprócz podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie odpowiednich zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.

 
Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.

 

Szczegóły - Ponad słowami 3. Część 1. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>