Biologia na czasie 3. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Kształcą kluczową umiejętność udzielania odpowiedzi odpowiednich do danego typu polecenia dzięki elementowi Jak rozumieć polecenia? Pomagają kształcić umiejętność rozwiązywania zadań przez praktyczne wskazówki zawarte w Przykładach. Pomagają wyćwiczyć umiejętności często sprawdzane na maturze...
27,99 * 30,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,16 zł

Opis

Kształcą kluczową umiejętność udzielania odpowiedzi odpowiednich do danego typu polecenia dzięki elementowi Jak rozumieć polecenia?

Pomagają kształcić umiejętność rozwiązywania zadań przez praktyczne wskazówki zawarte w Przykładach.

Pomagają wyćwiczyć umiejętności często sprawdzane na maturze dzięki zadaniom CKE do każdego działu zawartym w elemencie To było na maturze!

Umożliwiają przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętności po klasie 3 za pomocą Zestawu maturalnego zamieszczonego na końcu publikacji.

FAQ

Sekcja pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Biologia na czasie 3. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony"?
Bartłomiej Grądzki, Dawid Kaczmarek, Anna Tyc to autorzy tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, ale te treści są bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Biologia na czasie 3. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.

 
Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek szkolnych:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, autora, nazwę wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione powyżej informacje znajdują się w opisie opisywanego produktu.

 
Jakiego zakresu wiedzy jest ta ksiażka?
Książka ta jest rekomendowana dla osób na poziomie rozszerzonym. Przeznaczona dla uczniów mocniej zaawansowanych.

 
Czym są karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.

 
Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Biologia na czasie 3. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony"?
Tytuł ten należy do serii Biologia na czasie.
Analogicznie do pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.

 
Informacje o wydawcy tego podręcznika:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, ale również partner dla rodziców, nauczycieli i uczniów, zapewniający najnowsze pomoce edukacyjne. Poprzez nietypowe podejście do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, pozyskało zaufanie dziesiątek tysięcy placówek oświatowych w całej Polsce.
 
Ile stron ma ta pozycja?
"Biologia na czasie 3. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony" to książka złożona z 192 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną podkreśloną graficznie. Zawiera znaczące i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.

 
Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 
W kontekście jakiego przedmiotu ta książka jest potrzebna?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnej sekcji nauki, jaką jest biologia.

 
Informacje o serii opisywanego podręcznika:
Biologia na czasie to zbiór podręczników dla uczniów szkół ponadpodstawowych do klas 1-3 renomowanego wyd. Nowa Era. Podręczniki zostały tak opracowane, by przypominać uczniom dotychczas poznane treści, stopniowo rozszerzając wiedzę o zagadnienia związane z biotechnologią, inżynierią genetyczną, ochroną środowiska, anatomią człowieka. Sprostają potrzebom uczniów przygotowujących się do matury, w przyszłości studiujących medycynę, biologię, farmację, czy inżynierię genetyczną.

Serię Biologia na czasie rekomendują nauczyciele biologii uczących w szkołach ponadpodstawowych. Jest ceniona między innymi za wykorzystanie różnorodnych form przekazu wiedzy.
Najważniejsze zalety materiałów z serii Biologia na czasie:

 • zawierają interesujące opracowania kluczowych zagadnień z biologicznej dyscypliny,
 • wykorzystują metody do zapamiętywania przydatne w nauczaniu,
 • wyrównują poziom wiedzy uczniów,
 • otwierają możliwość personalizacji postępu nauki,
 • składają się z liczne zadania maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizację programu,
 • zachęcają uczniów do ekspansji biologicznych zagadnień we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywnie opracowane materiały dydaktyczne,
 • usprawniają przygotowanie na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do zaliczeń i matury,
 • zawierają dodatki przykładowo wykresy, ilustracje, infografiki czy multimedia jako pomoce dydaktyczne.

 
Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu odpowiednich zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą, w naszej opinii, warto wejść w rok szkolny.

 
Czy jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian kupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Biologia na czasie 3. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>